| Th3Gh0sT a întrebat:

Dupa transformarea contului personal intr-o pagina. Ce se intampla de fapt? Din informatiile pe care le am, voi avea atat un cont personal cat si o pagina. Daca vreau ca profilul sa fie sters si sa raman doar cu pagina este posibil? (Sau invers). Inafara faptului ca pagina va primi toti prietenii mei la follow si va primi numele profilului + poza de profil actuala ce se intampla? Sa inteleg ca raman atat cu un profil personal cat si cu o pagina
doar ca pagina primeste si ea prietenii de pe profil? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Duduman1996 a răspuns:

E vorba de Instagram, nu? Pagina publica nu prea difera de un cont personal. De obicei, ea este folosita mai mult pentru magazine sau firme, etc. Cand vrei sa iti faci o pagina, iti trebuie mai intai un cont personal. Adica daca ai deja contul urmaritorii tai, il schimbi intr-o pagina. Nu e ca la Facebook. Nu ramai cu doua conturi. Atat urmaririle cat si urmaritori vor ramane aceeasi, numai ca poti vedea statistici despre postarile tale, poti sa iti promovezi pagina... Sper ca te-a ajutat! ☺?

| Th3Gh0sT explică (pentru Duduman1996):

Nu. E vorba de Facebook. La Facebook ma intereseaza ce se intampla de fapt cu, contul pe care l-am convertit in pagina. Deoarece din cate am vazut ramane si contul personal si pagina. Dar nu stiu daca acel cont dispare dupa o anumita perioada sau daca il pot sterge eu daca imi doresc acest lucru.