| dedebt a întrebat:

Dupa voi care e diferenta de varsta ideala intre 2 persoane intr. o relatie? stiu ca dragostea nu are varsta.chatterbox stiu texte din astea. dar sunt curioasa doar... vreau sa aflu si opinia voastra. >:

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Mmm... o fata poate fii cu un baiat cu 2-3 ani mai mare, maxim 4happy

Cam asa ar fi normal.

Bineinteles in "dragoste si razboi orce e posibil".

Deci pot exista o multime de relatii la fel de fel de varste diferitehappy Si nimeni nu are de ce sa crirtice, sau sa se impiedice de varstele a 2 indragostiti happy "Diferenta" dintre ei, sau ma stiu eu ce! Tocmai! Cand iubesti nu mai exista "diferenta" Amandoi sunt egali, amandoi se iubesc, amandoi gandesc si simt ca un "tot".
(Intelegi ce vreau sa spun)

Deci oricum varsta nu conteaza happy E un detaliu minor atunci cand iubesti happy

O seara placuta!
kisswinking

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu stiu
depinde de ei
nu poti sa zici ca e normal sa stea un baiat de 20 si ceva de ani cu o fata de 13-14 da nici o femeie de 30 cu un baiat de 18

opinia mea...

| Crisu a răspuns:

Pai pentru mine diferenta ideala e de 2-3 ani si stiu chestia aia ca diferenta de varsta trebuie sa fie de 4-5 ani. Poate sa fie si mai mult de 5 ani, dar sa nu depaseasca pentru ca aia deja nu mai e relatie normala, sigur e vreun interes la mijloc sau ceva. Se spune ca baiatul trebuie sa fie mai mare, pentru ca fetele gandesc mai matur si sunt mai dezvoltate mintal. Nu tot timpul e asa, desi cand vad cum gandesc fetele de la mine din clasa [unele], mi se par clar mai destepte si mai mature decat baieti[unii].

| Andreea_5313 a răspuns:

Dupa parerea mea baiatul trebuie sa fie neaparat mai mare.happy

| cretzulycy a răspuns:

Pai eu sunt de parere ca e bine ca un baiat sa fie mai mare decat o fata intr-o relatie, deoarece baietii se dezvolta mai greu(fara suparare). Cred ca intre 1 an si 3 anithinking

| dorutza_9395 a răspuns:

Ideala? 5-10 ani, sincerstraight face.

| TotEu1993 a răspuns:

Buna.In toate relatiile pe care le.am avut pana acum la varsta de 18 1-maxim 2 ani.eu cred ca este perfect. apoi sa nu dai de banuit ca dc esti fata si stai cu un baiat mai mare cu 5+ ani se zic ca esti pitipoanca scuze de expresie dar este adv.hi maxim 3 ani dar nu mai mult.Bafta

| raluca18 a răspuns:

Ar trebui sa fie cu 1, 2 ani mai mare sau poate fi si de varsta apropiata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevăr dragostea nu are vârstă, însă vârsta ideală între două persoane este de 3-4 ani. adică băiatul să fie cu 3-4 ani mai mare ca fata, deoarece băieţii se maturizează mai greu happy...
NU e o chestie generală, adică în sensul că mai sunt şi excepţii.
Depinde de la un băiat la altul happy
Sper că ţi-am fost de folos.
Te pup, pa-pa! :*

| ana13 a răspuns:

Dupa fata ar trebui sa fie mai mica si baiatul mai mare, cu maxim 4 ani[maxim] ideal.este ca diferenta de varsA SA FIE DE 2 ANI