| AndreiP98 a întrebat:

Dureaza mult sa ma adaptez cand ma mut la alta scoala?

Răspuns Câştigător
| xDavidx a răspuns:

Salut! De obicei atunci cand te muti la alta scoala adaptarea la ea este chiar ffoarte scurta de cam o saptamana.Dar ca sati creezi un caracter mai bun la acea scoala incearca sa te imprietenesti cu mai multi si sa pari de treaba, astfel vei fi cunoscutwinking
Succes!

9 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Asta depinde de tine

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

Daca esti prietenoasa si stii sa te bagi pe sub pielea oamenilor, sa te faci placuta Nu.Dar daca stai intr-un colt si nu vorbesti decat cu profii Da.Bft la noua scoala.

| annkaa a răspuns:

CEau:*
pai depinde de tine.de colegii pe care ii ai, daca o sa iti placa acolo sigur te vei acomoda rapid, si dac aia prieteni de treaba happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde strict de tine,de cât de sociabil,sensibil,prietenos eşti.Dar şi de ceilalţi,contează mult felul în care te primesc. Încearcă doar să fii prietenos cu toţi,să le zâmbeşti,să glumeşti, să povesteşti. În restul, totul vine de la sine. Baftă!

| aditzuca a răspuns:

Nu, o sa te adaptezi aproape ca un copil normal doar ca iti va lua sa cunosti colegi incearca sa iti faci prieteni din primele luni si va fi totul OK. Ceao

| Tweetymrrr a răspuns:

Dacă nu eşti timid, nu. Bine acum depinde şi de cât de primitori sunt noii colegi, dar oricum cu timpul sigur te vei obişnui cu ei şi ei cu tine.
Succes!

| inger02 a răspuns:

Depinde de tine ca persoana sunt alti care se adapteaza repede si alti greu. dar nu fureaza mult adaptarea pentru ca te imprietenesti repede si atunci te simti mai bine in acea scoala :X

| bomboana17 a răspuns:

Depinde de tine si de colegi. In mod normal nu iti ia mult sa te adaptezi la o alta scoala. Intr-o luna te poti acomoda si poti intelege chiar si "glumele de interior".

| EvellineDub a răspuns:

Daca esti sociabila, nu.