| AndreeaRullz a întrebat:

E absurd sa te casatoresti virgina? Eu imi doresc asta...

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu. E o alegere personala si nu are de ce sa iti fie rusine cu astawinking

| Bacemi a răspuns:

Nu e absurd insa e mai greu de digerat o asemenea idee. In mod normal inaintea unei casatorii eu as spune ca e recomandata o perioada de concubinaj de macar 1 an. Ori nu imi pot imagina cum stai cu iubita, cu fata pe care o iubesti si care stii ca va fi sotia ta in pat si sa te uiti la ea si sa nu faceti dragoste. E aiurea. Totusi, daca exista iubire se poate intampla sa fie si cazul acesta. In cazul iubirii baiatul respecta decizia fetei. Dar sincer sa fiu unde apare ideea de casatorie apare si sentimentul de siguranta si de obicei fata se daruieste baiatului pana la acel pas. E frumos insa gandul ca te daruiesti prima data sotului. Dar asta poate fi si cu baiatul care ti se pare ca te iubeste cu adevarat si care are stofa de familist. Nu trebuie sa astepti pana in ziua nuntii. Cand crezi ca intalnesti un baiat mai deosebit poti face si asta. Nu iti garanteaza nimeni o relatie nemaipomenita apoi insa pe tema sexului apar destule frustrari de obicei in relatie. Eu spun ca ar fi mai bine sa nu mai vrei sa fii virgina cand crezi ca ai intalnit baiatul potrivit. Cand iti spui : Pe el il asteptam. Atunci trebuie sa faci si pasul acesta. Nu trebuie sa fie neaparat o casatorie imediat ca sa faci pasul acesta. Te implici intr-o relatie si vezi ce viitor aveti impreuna.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu este absurd deloc, doar că puţină lume mai face asta în zilele noastre, dacă asta e alegerea ta bravo ţie! E de admirat!

| Elena1234456 a răspuns:

Nu e absurd, din pacate este foarte rar.

| Silvia a răspuns:

Bineînţeles că nu e absurd.Bravo! În vremurile noastre mi se pare chiar o provocare pentru o fată să rămână virgină până se va căsători. Te felicit, sper să şi reuşeşti!happy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! nu! nu este abusrd cati ani ai? iti dai seama ca peste cativa ani nu o sa mai gandesti asa. si eu m-am gandit la chestia asta dar nu sunt sigura ca vreau sa stau pana ma voi casatori pur si simplu pentru ca nu mai este la moda, poti sa faci sex dupa ce-ti cun ft bine partenulbatting eyelashes parerea mea. fupa un an 2 de relatie parerea mea de acum sa vedem ce va fi peste catziva ani, sigur o sa-i schibm mentalitate cand o sa vezi ca nimeni nu o sa se mai casatoreasca virgina. nu e un pacat sa ramai, virgina pana la casatori ba deloc estechear bine. bv'o happy

| AnaisC a răspuns:

Si daca anumiti idioti cred ca acest lucru superb este absurd e problema lor.
E viata ta, si oricum e un lucru extraordinar ca primului barbat caruia te daruiesti, sa fie cel in fata caruia ty-ai declarat dragoste eterna.

| Dizzydizz a răspuns:

Depinde, iti dai seama
si asta era visul meu acum 3 4 ani
dar acum numai
stiu ca nu o sa mai fiu virgina pana la 24 d ani cand mi-am propus s ma casatoresc
si nu are rost

| alonet a răspuns:

E o cinste sa te casatoresti virgina, plus de asta barbatul cu care te vei casatori nu iti va reprosa niciodata ca nu ai fost numai a lui si vei primi aprecieri din partea lui, vei putea sta cu fruntea sus in fata preotului si inaintea lui Dumnezeu, care te va BINECUVANTA din plin pentru aceasta happy

| Kate21 a răspuns:

Nu este deloc absurd
este chiar mai bine

| zorialbi a răspuns:

Nu e deloc absurd, e foarte frumos. Asa a fost lasat de Dumnezeu, nu ca acum. Numai bine! happy

| sonya69 a răspuns:

Ce ti se pare absurd? este un lucru de admirat... dar sti care este problema? poate ca parteneraul tau va vrea sa intretina relatii sexuale... dar daca te iubeste asa mult poate ca nu. iti doresc mult succes! 1

| Adelina_2192 a răspuns:

Nu este deloc absurd, mai greu este sa gasesti un baiat care sa te astepte atat! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai mult decat superb si e de vis dupa parerea mea ca sotul tau sa fie singurul din viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e absurd, fiindca nu poti cunoaste nivelul de compatibilitate sexuala dintre tine si viitorul tau sot si o sa va treziti ca divortati tocmai din cauza acestui lucru.