| VulpeaDinUmbra a întrebat:

E adevarat ca daca ai parodontoza sau gingivita nu iti mai poti pune dinti in caz ca iti cad sau ca nu iti plac cum arata? Gen ca sunt strambi si asa. Daca da, ce se poate face in acel caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adeavrata, deoarece ai gingia bolnava si nu au cum sa faca implantul in ceva atat de grav infectat.
Trateaza gingivita si paradontoza imediat, ca risucl sa-ti pierzi dintiie ste foarte mare.

| gabicoo a răspuns:

Parodontoza se tratează. Mergi la un medic stomatolog.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru gabicoo):

Pai am fost si mi-a spus sa folosesc apa de gura cu alcool si fara alcool ca sa se trateze, si am facut asa, dar pare ca fara nici un rezultat, si am incetat sa mai fac asta. Sa o fac din nou si sa o fac de data asta pentru mai multa vreme? Sau ce sa fac?