| m2704 a întrebat:

E adevarat ca daca iti imaginezi o stare fizica din trecut,de exemplu o ameteala, ai sanse foarte mari sa o retraiesti?! Funda celui mai detailat raspuns!

2 răspunsuri:
| xpbauuxx a răspuns:

Pai orice auzi, vezi, mirosi, simti ti se stocheaza in subconstient. Chiar si daca nu-ti amintesti ceva acel lucru inca este in creier. Concentrandute la ceva ce ti s-a intamplat ajungi sa retraiesti acele sentimente. De ex : unei mame care a nascut natural odata, nu ar mai face asta inca odata din cauza durerii pe care a simtit-o si inca o poate simtii. Ar fi o posibilitate sa retraiesti o ameteala dar nu cu aceeasi intensitate. Sper ca te-am ajutat

| XxBluu a răspuns:

Asta tine si de puterea autosugestiei. In momentul in care itit repeti de nenumarate ori si iti imaginezi ca se intampla ceva ai multe sanse sa se intample, dara asta depinde si de concentare si rabdarewinking