| ralucaralu a întrebat:

E adevarat ca e posibil sa facem 9 clase la generala si doar 3 ani de liceu? Daca da, ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu cat de adevarat e, dar mi-e totunahee hee, adica tot acolo sunt, tot 12 cls sunt...

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat sau nu, dar oricum e o mare prostie pentru ca tot atat schimba in fiecare zi invatamantu asta ca nu mai stim ce avem de facut si de invatat.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna. Mi se pare o tampenie.
La liceu e mai bine sa faci 4ani...cu cat mai mult cu atat mai binelove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot acol e laughing oricum eu nu cred ca se schimba nimic

| ayddyshhmee a răspuns:

Eu nu cred. Pai cred ca e aiurea, daca s-ar face asa mai nou.

| yuraku a răspuns:

Eu sunt din Republica Moldova si la noi se merge pe acest sistem, dar mai preferabil e sistemul din Romania

| rsn13 a răspuns:

Ideea cu 9 clase este sa existe un an de gradinita obligatoriu (lege oricum neaprobata) care s-a interpretat gresi de cei catre cei din media si pac zvoul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU sunt a 8.si ma gandesc ca voi pleca imi este greu.as mai prefera sa stau cu colegi inca un an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff! eu as vrea sa fie ca acum... 8 clase de generala si 4 de liceu. sper ca asa o sa fie.

| babyy_8783 a răspuns:

Cei care sunt acum in clasa a 7a vor prinde 9 cls in generala... a 8 a intra normal la liceu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la cati ani
facem clase

| 2696 a răspuns:

Sunt a 7 a si tocmai azi am auzit ca s-a aprobat legeacrying((((((( nu e drept vreau la liceu da o **** de generala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu guvernul shimba chestile ca sosetele
am inteles ca faci 9 clase generale si 4 liceul din 2012
am inteles de la prof de engleza dar pe 9 faci recapitulare pentru a intra la liceuri bune cu media peste 8 mie imi convine decat sa pic cu toti ciobani in clasa