| alexalx1234 a întrebat:

E adevarat ca in ziua de azi e inutil a fi tu insuti?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ajuta cu nimic dar nici daca esti fals nu rezolvi multe. Doar la agatat femei da roade falsul in rest nu merita sa te prefaci cine nu esti. Pt dusmani si prosti poti zice da.

| danbnz a răspuns:

Ai dreptate, e inutil, fi altul dar mai intai afla cine esti ca sa poti fi altul decat ala care esti.
Ce, suna ilogic!? Pai si intrebarea e la fel big grin

| RAY a răspuns:

Nu, trebuie sa te descoperi pe tine insati

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cine ti-a dat sfatul asta, dar nu are pic de logica in el.
Daca nu poti sa fii tu insuti, cine vrei sa fii?
Si ce sens are sa fii fals, si sa te prefaci?

| OldSoul a răspuns:

Depinde numai si numai de modul in care esti tu.

Si, chiar si asa, nu este inutil.

Insa, daca esti de fel o peroana buna, amabila, care sare mereu in ajutor, cel mai probabil iti va fi mai bine daca ai incerca sa fii altfel, cel putin asa nu vor profita altii de tine, nu te vor lua de "fraier".

| Plato a răspuns:

Oare de unde ai scos-o?

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu e inutil, pentru ca daca nu esti tu insuti iti pierzi valoarea de fiinta umana unica. Daca ne-am modela dupa anumite criterii actuale ne-am pierde originalitatea si stima de sine.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salut! happy Nuuu

| BotezanDaniel a răspuns:

Nu e deloc asa! happy NUU! Pentru ca lumea sufera de falsitate,ca de o boala. sad In conditile in care suntem invatat cand sa plangem,cand sa radem,cand sa ne bucuram,cand sa ne intristam,oare unde suntem noi? happy Cand simtim cu adevarat,cand ne exprimam cu adevarat si cand se exprima prin noi ce ne-a fost inoculat? big grin A fi tu insuti,inseamna cu alte cuvinte sa fi asa cum te simti tu bine sa fi. happy Nu te schimba! Nu fi manipulat tot timpul,pentru ca oricat de mult ai incerca sa ii multumesti pe alti, nu poti multumi pe toata lumea! sad Tot timpul se va gasi cate un destept pentru care sa te critice pentru ceea ce esti, cat de compatibil ai fi cu ceea ce ar vrea majoritatea per absambu sa fi. big grin Nu fa din tine insuti o rana, pe care sa o ascunzi dupa un pansament, ca de doare!winking Nu-ti ascunde identitatea! tongue Adevaratele valori sunt in tine!winking Nu te conforma cu ceea ce ar vrea sa vada altii la tine.winking Este unicul moment in viata, in care trebuie sa fi egoist si sa te gandesti doar la tine! happy FI TU INSUTI! big grin

| Csander a răspuns:

Da, e la fel de adevarat ca orice retea de socializare si persoana care promoveaza asa ceva.

| Alecsnadr a răspuns:

Nu este foarte normal