| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a întrebat:

E adevarat ca omul la nervi si la betie spune adevarul?laughing am auzit vorba asta de multe ori si nu stiu cat de adevarata e...

Răspuns Câştigător
| crisu_7702 a răspuns:

NUUU nu e adevarat! laughing stiu eu din experienta proprie laughing:d

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La betie, da.Nu vorbesc din proprie experienta, inca nu m-am imbatat ca lumea, dar dupa ce termin a 12-a am sa o fac.Stef insa cand e pilit zice tot ce trebuie sa tina pentru el.Toate prostiile care culmea, reprezinta ce crede el despre altii.La nervi nu esti sincer.Esti doar al dracu

| mgtow a răspuns:

Poate unii cand se imbat zic adevarul dar din stres mint si zic si adevarul

| Bacemi a răspuns:

Nu e adevarat mereu. Asta este adevarat doar in cazul oamenilor slabi, de-a dreptul prosti. In cazul celorlalti mai exista scapari dar nu este o certitudine. Pentru unii betia este avantaj prin faptul ca sunt mai atenti cu vorbele lor. Si inteleg mai bine ce ar trebui sa spuna. Asta nu inseamna ca spun adevarul neaparat.

O alta afirmatie asemanatoare este cea conform careia : Copiii spun mai des adevarul fata de adulti. Copiii sunt mai directi dar asta nu inseamna ca spun mereu adevarul. Ei spun doar ce ei cred ca e adevarat. Foarte usor pot fi un mijloc de manipulare din partea cuiva si astfel intelegi unele lucruri gresit si nu te mai lupti sa intelegi tu o situatie anume.

Nu trebuie sa luam astfel de vorbe drept adevaruri general valabile. Mare atentie!

| smile a răspuns:

nu este adevarat am patit asta si nu este adevarat

| AshuraElric a răspuns:

Pai la betie in proporti de 50%spune adevarul, restul este despre cat de buna e bautura, iar eu nu cred astarolling on the floorcat despre nervi, eu nu mint dar nici nu spun adevarul, mai degraba m-as da cu capul de pereti, ceva trebuie sa sparglaughing

| gigiro a răspuns:

Toata povestea e asa: atat la bautura cat si cand este nervos, creierul uman, este excitat din punt de vedere nervos.De aceea alcoolicii sunt vorbareti, galagiosi, agresivi, etc.Acest drog, actioneaza in cerebel de asa natura, incat omul chiar nu mai stie ce face sau ce spune. De aceea si ideea ca spune adevarul. El,"scapa" lucruri pe care in mod normal nu le-ar spune.La nervi, e asa :tot din cauza excitatiei nervoase(sa nu uitam, creierul este neaburit de alcool), doreste sa se "razbune". si spune lucruri care ranesc. Este totusi o mare diferenta intre cele zise de un betiv si un nervos!

| NU.Conteaza a răspuns:

La betie spun adevarul mereu...ca uita daca era ceva ce nu trebuia sa spuna laughing
Dar la nervi nu cred big grin

| Yuki_4362 a răspuns:

Depinde. De nervi poti sa incepi sa spui adevarul si la betie din proprie experienta da.