| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca semnul pacii scris ( http://metropotam.ro/mediaserver/S/n/peace_symbol_jpg.gi f ) este AntiCristul(Doamne iarta-ma!); O cruce in jos?
Dar semnul de stea ( http://www.occultshop.biomagikstar.ro/......erc_tn.jpg )?
Ce sunt aceste semne? Sunt,, rele"? Ce reprezinta pentru voi?
Sincer, mie nu-mi plac deloc.

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna mie imi place doar acel semn cu stea care reprezinta Steaua Lui David, dar primul semn nu stiu ce semnifica, dar nici mie nu imi place.
Pentru mine acea stea reprezinta un sentiment de liniste, pace, iar primul semn reprezinta pentru mine un sentiment de neliniste, nesiguranta.

3 răspunsuri:
| DragonFLoW a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stii ca simbolurile pacii sau a orice altceva n-au legatura cu crestinitatea. pacea e pace crestinitatea e crestinitate. In al doilea rand semnul crucii pe care toti il folosim azi este de fapt un vechi semn pagan, pan la urma sa demonstrat ca crestinitatea are radacini pagane dar biserica nu va recunoaste niciodata ( le-a mers bine peste 2000 de ani cu spalarea creerelor, de ce sa nu el mearga si in continuare ).
Al doilea semn este o pentagrama, o stea intr-un cerc normal nu inseamna nimic rau, dar este folosit ca semn "malefic " de satanisti sau alte specimene care prefera "the dark side of the force!laughing". Ceea ce trebuie sa stii u nu conteaza ce semne folosesti, desenezi; cineva care te-ar critica pentru asta ar comenta pe seama actelor tale este un inapt un om neevoluat cu limite mentale reduse.

| LoveAngel223 a răspuns:

Nici mie nu prea stiu ce inseamna dar nu imi plac...

| sophieLY a răspuns:

Deci,eu am inteles ca acest semn: http://www.google.ro/......tp?/imgres este un simbol satanic,deoarece cele doua degete ridicate in sus sunt "coarnele" stii tu cui,iar cele trei degete stranse in pumn reprezinta ceva de genul "Sfanta Treime la pamant"... Eu una nu cred asa ceva. Nu am aflat ce inseamna primul semn inca,dar te-ai prostit rau cu funda:
@beautifulkiss,"Steaua Lui David" este de fapt pentagrama diavolului, un simbol ocult, nu stiu cine Dumnezeu ti-a spus asa ceva. Nu mai desenati si nu mai vorbiti aiurea pana ce nu va interesati despre semnificatia corecta a semnului respectiv.
Numai bine!