| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat ca (sunt 99% sigur ca nu e asa dar pentru liniștea mea prefer totuși sa întreb ca mi-a zis cineva ca ar fi altfel) dacă ai media sub 10 la purtare la liceu în unul dintre ani nu mai poți întra la nicio facultate? Pe viitor as vrea sa merg la medicina (știu ca e greu dar de la anul o sa învăț și mai mult) doar ca anul asta (sunt a10-a am avut numai probleme prin catalog (aproape 15 absente nemotivate și la limita sa am o grămadă de corigente dar pana la urma am trecut) + ca fumez și na... iar diriga vrea sa îmi încheie media la purtare 8 pe semestrul 2 (pe primul semestru din a 10-a am 10 la purtare la fel ca pana acum, deci voi avea media 9 la purtare anuala). Faza e urmatoarea: când voi merge în alt oraș la secretariatul unuei facultăți oare cei de acolo ii vor interesa sau vor avea ceva de comentat ca a fost un an în liceu pe care nu am avut 10 la purtare ci 9? (asta în ideea în care iau la admiterea la facultate nota mare și întru). Sau e irelevanta purtarea?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Conteaza si purtarea in unele locuri dar asta nu te va impiedica sa intri oriunde vrei tu! Deci stai calm cel ce ti-a zis asta e batut in cap ori invidios pe tine... laughing

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nota aia la purtare contează doar pe la academia de politie și la drept parca. In rest nu ii pasa nimănui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți intra la facultate.