| soldat a întrebat:

E bine sa frati mai mari sa-i loveasca pe fratii mai mici? Raspundeti in 5 minunte

Răspuns Câştigător
| Denii_6593 a răspuns:

Nu. daca sunt mai mari decat tine asta nu inseamna ca pot sa te loveasca.Din contra. ar trebui sa te ajute.happy
Funda please?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Nu!

| Florentin_6875 a răspuns:

Nu e bine dar e un fel da ei tachina, bine acum depinde in ce fel daca e impulsiv si asta nu e bien deloc, dar eu cu fratemiu are 4 ani si eu 16 si il tachinez mereu imi place sa ma joc cu el chiar daca e atata diferenta tot ne batem (bine in joaca nu va ganditi ca-l iau la bataie laughing )

| Gabitzzza a răspuns:

Nu este deloc bine ca fratii mai mari sa ii loveasca pe cei mai mici! Cu violenta nu se rezolva nimic... din contra lucrurile se vor agrava. chiar daca acum fratele mai mare este mai puternic si cel mic nu poate opune rezistenta peste ani si ani nu se stie care va deveni mai puternic si apoi se vor razbuna! totul se rerezolva comunicand

| RoxyLaLa a răspuns:

Buna.

E normal ca 2 frati sa se bata, iti dai seama ca mai apar conflicte, de ex. aman2 vor sa se joaca la calculator si atunci incepe sa se bata.
Eu am un frate mai mic care are 8 ani dar e foarte botogas. Nu exista zi in care sa nu ma bat cu el.
O fi el mic dar ma ciupeste foarte rau, ma trage de par etc.
Eu nu il mai lovesc pentru ca stiu ca nu rezolv nimic.

Ma rog.frati mari ar trebui sa fie mai responsabili si sa nu se puna la mintea fratelui mai mic.
De obicei fratii mici se iau dupa cei mari la prostiihee hee.

Sper ca te-am lamurithappy.

| GumzZz a răspuns:

Nu e bine doar pentru ca fratii mai mari au mai multa autoritate si putere asta nu inseamna ca trebuie sa abuze de cei pana la urma tot frati sunt nu? big grin

| Fiction a răspuns:

Nu,bineinteles ca nu.

| D0zzz a răspuns:

Nu, nu e bine. Pentru ca, de exemplu, unii nu au parte de bucuria de a avea un frate mai mic. De ce cand ai un fratior mai mic sa nu-l iubesti si sa nu-l respecti? Daca ai un frate mai mare, care da in tine, nu-l lasa, oricum nu te lua in gura cu el, incearca sa discuti cu el sincer, cand e calm si intreaba-l ce are de impartit cu tine. Daca nici asa nu te lasa, spune-le parintilor tai. Mult noroc!

| AlexandraLu a răspuns:

Nuu, e chiar absuurd v.v doar sunt frati.