| traficanta a întrebat:

E bine sau nu sa-ti trosnesti degetele? De ce?

Răspuns Câştigător
| danieladana a răspuns:

Nu e bine. in timp ce ti le trosnesti oasele ti se deplaseaza un pic. o sa ti se deformeze incheietura degetului. si eu mi le trosneam si chiar ma doare un deget. iar degetele nu mai sunt asa perfecte drepte.

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Uneori e bine. Ti le relaxezi. Daca le trosnesti intr-un accident(cazi pe mana cu degetele intinse) ai putea sa le rupi, deci u e bine in acest caz.Nu e obligatoriu sa iti trosnesti degetele, o faci daca simti nevoia

| Bubbles_8156 a răspuns:

Nu, nu e binebig grin.

am inteles ca la o varsta mai inaintata o sa iti tremure mainile.

| CoCaCoLa a răspuns:

E bine ca nu-ti mai amortec

| FlaVy_7374 a răspuns:

La "incheieturile" degetelor, intre oase exista un lichid care permite miscarea lor, de fiecare data cand le tresnesti se sparge "punguta" aceea cu lichis si se freaca osul pana se face altul nou, cu timpul corpul nu va mai produce acest lichid si te vor durea degetele la batranete
Cam asa am inteles eu de la profu' de biobig grin

| Cookiee9712 a răspuns:

Cica daca iti trosnesti degetele cand o sa fii batrana o sa ai degetele strambelaughing))

eu nu cred in asta big grin

mi le trosnesc cand vreau eu devilrolling on the floor))

pup :*

pa, pa.