| anonim_4396 a întrebat:

E ciudat sa-ncepi sa te gandesti la copilarie.E greu sa accepti ca nu ai mai nimic din ce visai pe atunci.E greu sa accepti ca te-ai schimbat, mult, foarte mult.Nu mai ai zambetu' ala,nu mai razi la orice,ai devenit ce nu credeai niciodata ca vei deveni', o hiena avida de bani, ca restul.Nu mai razi ca-n copilarie, esti irascibil si ipocrit.Nimic din lucrurile marunte de te inveseleau odata nu-ti mai trezesc nici o satisfactie, esti ca EI, ca oamenii pe care ii criticai fiindca scopul vietii lor era banul.Stii si tu ca te-ai schimbat, iti e dor de "tu" din trecut.Ti-ai dat uitarii parintii carora cand erai mic le promiteai ca o sa ai grija de ei, ii imbratisai si plangeai.Iti aduci aminte de ei si incepi sa plangi, regreti dar doar atat, doar regreti...Nu ai facut nimic din ce visai cand erai copil.Slujba de vis este de fapt un job amarat pe 700 de lei.Nu ai familie asa cum iti doreai,esti singur, tu si sticla de wiski.Ti-ai uitat si prietenii, nu mai ai pe nimeni...

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

1. Care-i întrebarea? :-ss
2. True. Adică. majoritatea bărbaților, singuri, care au peste 40 de ani, așa gândesc.
3. Nu doresc la nimeni așa o viață.
------------------------------------------
Singurătatea este un lucru oribil, de nedescris. x_x