| anonim_4396 a întrebat:

E corect daca am ramas prietena cu fostul meu iubit? Inca tin la el, am fost 3 ani impreuna, iar faptul ca acum ne vedem ca amici ma doare. Oare sa renunt la aceasta falsa prietenie pe care nici eu nu o cred? Poate asa il pot uita...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Depinde daca si el simte acelasi lucru pentru tine, dar eu te intreb, ce crezi o ata noua tine mai bine decat una veche si innodata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa il uiti trebuie sa renunti la amintirile care le ai impreuna cu elwinking [ si nu o sa iti fie ft usor ]Dar faptul ca el vrea sa fiti prieteni mai da o sansa relatiei voastre adica poate reluati acea relatie de 3 ani happy
by zui

| alexdop21 a răspuns:

Nu e falsa prietenie, e doar un sentiment ciudat pentru ca tu inca tii la el, stai linistita incearca sa il vezi mai rar si e ok, la un moment dat o sa ti se pare un prieten chiar ok

| SweetCandy a răspuns:

Hmm... e corect, adica de aici de intelege k sunteti 2 oameni maturi, care vor sa treaca peste moment...insa partea proasta e ca u inca nu te-ai obisnuit q ideea si daca inaca mai tii la el nu prea cred ca o sa te obisnuiesti prea curand.
Eu nu pot sa te sfatuiesc sa renunti la aceasta prietenie pentru ca ti-ar fi foarte greu si sa nu-l mai vezi, sau sa nu mai vorbesti q el...incearca sa te multumesti q ideea k inca iti e aproape k prieten si sa iti dozezi sentimentele in asa fel incat sa poti sa treci peste dragoste aceea profunda...straight face
Stiu k e greu si k uneori simti k nu mai ai putere sau k atunci cand il ai langa tine vrei sa il iei in brate si sa il saruti, dar gandeste-te k la un moment dat o sa apara altcineva in viata ta si k dp ani o sa iti amintesti de relatia ta q el, cu multa nostalgie!
mult succes!happy

| kitty_8919 a răspuns:

Este un lucru bun ca ati ramas prieteni, iar daca te doare faptul ca va vadeti ca si amici ar fi mai bine sa faci ce iti spune inima vorbeste cu el si poate mai aveti o sansa de a salva relatia. Poate lucul asta il vrea si el sa va inpacati.succes pentu a alege o solutie buna.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Nu e un lucru rau ca ati ramas prieteni, dar ar trebui sa nu-l mai privesti ca pe un iubit sau fost iubit ci doar ca pe un bun amic.

| Artemiss a răspuns:

Problema e ca am dat destule sanse relatiei, si am inceput sa cred ca el doar se foloseste de mine. Dupa cate mi-a facut si mi-a zis nu merita nici macar sa il privesc.Si totusi...imi e greu cand stiu ca nu v-om mai fi impreuna.Merci pentru sfaturi!

| tremuriciiuliana a răspuns:

Buna nu cred ca e rau in a ramane amica cu fostul prieten dar ai grija ca aceasta prietenie sa nu devina o obsesie si tu sa nu mai poti umbla cu alt baiat din cauza ca tie frica sa nul ranesti pe fostul prieten.

| caramel_4836 a răspuns:

Buna.Niciodata nu se stie. Poate ca aceasta `prietenie` este o sansa spre recontinurea relatie voastre.Cred ca e un lucru bun faptul ca ati ramas prieteni.

| marsy a răspuns:

Sint de akord cu karamel big grin

| traiescinlumeaviselor a răspuns:

Eu una nu stiu ce sa zic...shi eu am aceiashi problemasad