| Derkes a întrebat:

E grea viața în străinatate? Sau ar fi mai bine să rămănem în Romănia pentru un trai mai bun?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Viata e usoara acolo unde ti o faci usoara

| PersonajFictiv a răspuns:

Pentru unii e grea, pentru altii e usoara.
Unii sunt fericiti in strainatate, altii in tara.
Raspunsurile mele nu trebuie sa fie si ale tale.

| tintareco a răspuns:

Nu-i uşoară în străinătate dar, numai dacă rămînem în România putem să creem o viaţă mai bună, un trai mai bun.Acum trăim cum trăim, pentru că trei milioane au plecat în străinătate.

| peperonies a răspuns (pentru tintareco):

Daca era de trait in Romania nu plecau atatia in strainatate.

| tintareco a răspuns (pentru peperonies):

Dacă plecăm cu toţii, nu are cine să facă un trai mai bun aici, în propria ogradă numai tu poţi să pui ordine, dacă eşti bun gospodar.

| peperonies a răspuns (pentru tintareco):

Pai poate atunci isi dau seama si smecherii astia ca daca **** un popor atata timp pana la urma se satura.

| tintareco a răspuns (pentru peperonies):

Ce ar fi să plece şmecherii şi să rămînem noi, ce zici?

| peperonies a răspuns (pentru tintareco):

Bafta.