| anonim_4396 a întrebat:

E gresit sa ii spun direct ca imi place de ea la o fata? Sau intai trebuie sa o cunosc macar putin, sa fac cunostinta cu ea si numai dupa aceea sa ii spun ce simt si ce vreau de la ea? Cum e mai bine si elegant?

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Ce iti place la o fata daca nu o cunosti? Daca e vorba doar de fizic... e clar ce vrei de la ea. Te va refuza daca nu este una a tuturor.

| tdy a răspuns:

Atât ca sa fi vazut mai frumos in ochii ei, cât și pentru binele tau mai bine o cunosti cât poti de bine înainte.

| SDana a răspuns:

Spune-i direct!

| AlexandruSEV a răspuns:

Mai intai trebuie sa ii fii prieten, sa prinda incredere, tine legatura cu ea 1 luna doua, invit o in oras si gata, daca ii spui acum si nu o cunosti, vei fi refuzat.

| minrest a răspuns:

E gresit sa spun direct unei fete ca o plac? Este ineficace, nu gresit. Intai trebuie sa faci cunostinta cu ea, si apoi o inviti in oras, iar asta ii arata ca o placi, apoi o mai inviti o data si ii spui ca o placi.

Nu am avut niciodata iubita, nu am experienta cu fetele. Totusi consider ca mai intai trebuie sa va cunoasteti, altfel nu cred ca te va baga in seama. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Adry05 a răspuns:

Nu-i spui din prima c-o placi, si-o ia in cap in felu de"ah, asta ma place, nu trebuie sa fac vreun efort pentru el"