| Ofatacuvise a întrebat:

E greu sa lucrezi ca ospatar in Sibiu? Se merita? Daca stie cineva funda

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Dupa parerea mea, meseria asta este grea. Salariul este ok, iar pe langa el mai primesti si alti bani, insa tot mi se pare mult de munca. Daca nu ai alte solutii, angajeaza-te ca ospatar.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu as pune intrebarea diferit:
Oare merita sa muncesc pentru pe mai putini bani, sau sa aleg sa stau acasa la cladurica fara bani... pe banii babacilor?
Chestia asta cu "merita" ma dispera!
La 19 ani, nu ai de munca, nu faci nimic toata ziua, dar te sperie munca grea de ospatar sau salariu mic... ori amandoua?

Baiete, merita orice munca cinstita, ca muncesti pe bani, fie ei si putini, nu stai acasa sa te intertina 2 batrani!

| NAT0 a răspuns:

Și în Anglia e greu să muncești ca ospătar și în București la fel...
Dacă dai de niște figuranți o să vezi că nu o să-ți mai convină și o să pleci singurel. Dar da, e destul de greu că sunt mulți cu pretenții.
Dar tot ca pește câștigi cel mai bine. rolling on the floor Faci pe lună cât face un profesor în Româina în 3 ani.laughing Și un profesor în România ia 500 de euro pe lună, kf.laughing
.
Da e greu să lucrezi ca ospătar în Sibiu mai ales că e un oraș vizitat.
Se merită dacă ai nevoie de bani.