| sînziana24 a întrebat:

E mai usor sa te indragostesti de cineva sau sa il/o urasti?
happy

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E mai usor sa te indragostesti decat sa urasti. Ura presupune gandire, analiza. Dragostea e rodul unei clipe, pe cand ura se coace in nopti lungi nedormitewinking

| Vizitiul a răspuns:

Unde predomina dragostea si prietenia, lipsesc ura si tirania. E mai greu cand ai trait o deziluzie in iubire si vrei sa urasti, dar nu poti!

| Helvete a răspuns:

Sa urasti. Cel putin pentru mine. Sunt doar vreo 3-4 persoane din viata mea pe care le iubesc, sa zic asa, dar nu dragoste, ci doar tin la ele. In schimb, urasc foarte multe persoane, sau, mai bine zis, categorii de oameni. Parerea mea, eu cel putin asa sunt.

| FucktheSystem a răspuns:

E mult mia usor sa urasti ...eu urasc majoritatea oamenilor, si nici nu trebuie neaparat sa ii cunosc personal [din spuse, muzica care o asulta si altele imi fac o parere, si daca nu imi place ce vad e clar ca persoana e naspa deci nu vreau sa o cunosc]
Poate sunt eu prea selectiva dar e usor sa urasti laughing devil

| Juliebelle a răspuns:

Iti garantez eu ca te indragostesti foarte repede daca ai persoana potrivita.

| Deyutza a răspuns:

Cred ca sa urasti! Cunoc o gramada de persoane care le urasc... dar si sa te indragostesi e usor! Faza e ca depinde de persoanele din jurul tau...si daca ai doar persoane dragute si bune atunci normal ca te indragostesi! Dar in lumea mea sunt mai multe persoane care le urasc deci ghinionul meu! crying

| heise a răspuns:

Eu urasc persoane si nici cu scuze nu ma "indulcesc". De la iubire poti trece la ura. Deci... concluzita e amandoua.==

| Nu a răspuns:

E cam greu sa urasti pe cineva care nu ti-a facut nimic. Insa e usor sa te indragostesti happy

| rox_6398 a răspuns:

Sa te indragostesti; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am unele momente in care ma indragostesc non-stoplaughing. Simt sentimente de atractie de la o secunda la alta, de la o persoana la alta...
Sa urasc? Trebuie sa faca ceva special o persona ca sa o urasc, poate sa imi fie antipatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine niciuna nu e usoara.

| razvitim20 a răspuns:

Eu m-am indragostit doar o data la cei 14 ani ai mei...Cred ca e mai usor sa urasti.sad

| Wolf-Studio-Production a răspuns:

E mai usor sa te indragostesti.problema e ca. Dragostea uneori se transforma in ura. Adica. eu m-am despartit de prietena mea pentru ca tot plangea dupa fostul` si se ascundea de mine sa nu o vad.+ alte faze. si am ajuns sa o urasc. desi o iubeam mult.