| Daria a întrebat:

E mare diferenta de varsta dintr-o relatie daca fata are 14 ani si baiatul 17 ani?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este mare diferența, dar fata este prea mică pentru un prieten, capcanele sunt la tot pasul!
Pa, pa.

| monyk a răspuns:

Buna,in mod normal fetele sunt mai dezvoltate si fizic si psihic mai repede decat un baiat, asadar eu cred ca e ok. Oricum cand e vorba de iubire, nu conteaza varsta.3 ani nu e mult si intre mine si prietenul meu e diferenta de 5 ani si relatia merge foarte bine.
Totusi sa ai grija, sa nu te lasi manipulata, sa ai mereu grija cum si cate ii permiti unui baiat.

| pwp a răspuns:

Nu e mult!
mai ales ca baiatul se maturizeaza mult mai incet.

bye-bye

| ionika17 a răspuns:

Nu, este! daca v-a iubiti nu conteaza ce varsta aveti! Ceauhappy

| Daria explică:

Nu e vorba de mine, ci de prietena mea care e cu un baiat de 17 ani de 1 an jumate.happy

| buterfly a răspuns:

Nu este mare diferenta!big grinSi intre mine si prietenul meu sunt tot 3 ani si ne intelegem foarte bine!big grin
Orikum sti ce se zice ca fetele se maturizeaza mult mai repede decat baietii!winking
Conteaza ca cei doi parteneri sa se inteleaga cat mai bine si sa se respecte unul pe celalalt!happy

| simf a răspuns:

3 ani nu sunt mult, dar trebuie sa tii cont si de gradul de maturizare a celor doi parteneri.

| Papusik a răspuns:

Nu, nu e mare diferenta. happy

| babyblue a răspuns:

Nu,e bine.Pana la urma, iubirea n-are varsta.

| Timmotey a răspuns:

Nu cred asta sa inteleg ca e cazul tau asta hmm eu am fost de exemplu cu un baiat care era cu 2 ani mai mic si m am inteles foarte bine nu cred ca e mare diferenta mama e cu 8 ani mai mica decat tata si se inteleg super

| Levana a răspuns:

E o diferenţă chiar mică, amândoi sunteţi minori, ''necopţi'' la minte cum s-ar zice. By the way, vârsta nu contează într-o relaţie. Chiar deloc, crede-mă, contează să vă completaţi unul pe altul din toate punctele de vedere.

| ѕмιℓє a răspuns:

Se iubesc? atunci ce conteaza varsta, dragostea nu are varsta inca din cele mai vechi timpuri si este batrana cat lumea si dragostea lui dumnezeu.Ce intre parintii vostri nu exista diferente de varsta, poate la unii chiar si de 20 de ani.Ce iri si moni nu au varste diferite?

| Huk_5666 a răspuns:

Ar trebui? Daca exista sentimente la mijloc, totul e perfect si nici nu ar trebui sa va ganditi la varsta.Adica amandoi sunteti inca copii.

| madutZZa20 a răspuns:

Conteaza iubirea si respectul nu varstawinking Sunt fete la20 de ani ce umbla cu barbati la 60oh go on