| mulinobianco a întrebat:

E o istorie lunga insa eu voi povesti mai pe scurt :
cu 3 luni in urma eu si el eram impreuna. apoi au aparut mari neintelegeri si eu l-am lasat. i-am propus sa fim doar prieteni dar el nu a vrut.era suparat pe mine si "m-a trimis la draq ". apoi isi cerea scuze, spunea ca ma iubeste, imi propunea sa ne intalnim insa eu refuzam.acum inteleg ca am nevoie de el si el de mine dar eu am prieten de 3 saptamini la care tin dar nu atit de mult.Cum sa procedez cu ambii acum?

3 răspunsuri:
| Ingerasull99 a răspuns:

Se pare ca nici tu nu sti ce vrei de la viata, mai bine lasa-l in pace pe fostul, dupa ce ca ti-ai batut joc de el mai vrei sa te si impaci cu el, ramai cu asta si vezi-ti de ale tale. have fun.

| snowflake a răspuns:

Explici in primul rand amicului ca, relatie dintre voi nu va fi niciodata ceva mai mult decat o simpla si frumoasa amicitie. daca va intelege si va fi de acord cu asta, ii explici prietenului ca ai un amic la care tii mult, si pe care doresti sa il cunmoasca, cu timpul. poate ca va fi de acord happy, dar sa nu fi surprinsa cand isi va face si el o amica tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartete de unul dintre ei nu ai de ales.