| Andrei101010 a întrebat:

E o rusine sa ai copil la 20(cazul unei fete)de ani? Desi ea munceste, are salariu si tatal copilului munceste si il pot intretine(de fapt ar putea creste mai multi copii chiar).Ar avea ceva de comentat parintii desi cuplul isi cresc singuri copilul cu veniturile lor si nu apeleaza la ei.

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu e rusine dar din punctul meu de vedere la 20 de ani, abia stii ce vrei tu de la viata. Mi se pare greu si trist dar fiecare isi face viata cum doreste. Parintii nu ar avea ce sa comenteze atata timp ca cei doi nu cer bani de la acestia si se descurca in viata.

| Andrei101010 explică (pentru Aasdfghj):

Fata are uter retrovers si multe femei ca ea raman insarcinate mai greu.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andrei101010):

Ok, fiecare face ce alegere doreste. Eu am mi-am spus parerea. Asa gandesc eu.happy

| Andrei101010 explică (pentru Aasdfghj):

E ok.Parerile sunt impartite.

| mentholinks a răspuns:

Cum sa fie o rusine, e ceva foarte frumos. Parintii ar comenta ceva doar daca sunt idioti, in mod normal ar trebui sa sara in sus de bucurie.

| Nemessys a răspuns:

Sunt altele care au si la 15 ani deci stai calm. Mie nu mi se pare nimic ciudat sa ai copil la 20 de ani.

| Andrei101010 explică (pentru Nemessys):

Fata e oarecum speriata dar si fericita.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Why? Nu e rusine nici daca faci la 18 ani... gandeste-te doar ca altele fac avort, ori dupa ce-i nasc ii arunca pe la cosul de gunoi / abandoneaza. Dar uite si un caz de " ASA DA ".

| Andrei101010 explică (pentru BlyeeetAK47):

Pai parintii ei nu vor sa accepte copilul. Spun ca e prea tanara.

| Random123456 a răspuns:

Nu e o rusine, singura problema ar fi ca ea nu e inca "coapta" la minte pentru a putea oferi copilului tot suportul emotional de care are nevoie, din moment ce si ea va avea nevoie de mult suport emotional (pe care sper ca-l va primi din partea iubitului), dar se rezolva in timp, experienta unui copil o va maturiza rapid. Parintii ar trebui sa o lase sa decida ce vrea sa faca singura, deja are 20 de ani si poate sa isi poarte singura de grija. Daca vrea un copil, e alegerea ei, ar trebui doar sa aiba grija in ce mod il va creste, sa fac "om" din el, nu sarlatan. In concluzie, nu, nu e nicio rusine, fata la 20 de ani nu mai e "copil" ca sa fie un "Copil cu copil" happy