| AlexDorinel a întrebat:

E o rușine să lucrezi la 16-18 ani in Romania anului 2021?

Pe vremuri (anii 2009-2012 când era saracie lucie in tara) era plin pe la baruri, cluburi, ștranduri de puști d-astea. Da na acum cu alocație 250 lei normal că foarte puțini mai muncesc, pe atunci îți luai 2 pachete de țigări și papa banii.

44 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns (pentru AlexDorinel):

"îmi dau bani parintii" - aha, deci tot la vorba mea ajungem -> cei care fac ce vor ei, fac pe banii părinților. Apropo, poate nu te-a informat nimeni, dar sunt mulți părinți care nu dau alocația copiilor să o folosească cum doresc. Știu stiu, dacă tu nu ai auzit/văzut înseamnă că nu există rolling on the floor

"n am auzit de club sub 18 ani, oricum generația asta nu prea se mai duce la club /discoteca din ce am văzut(mai ales cu pandemia), nu mai e cum era prin anii 2000"

Si cu asta ai spus tot rolling on the floor îți poate confirma oricine cu vârasta cuprinsă între 14-44 de ani că ești paralel cu ce se întâmplă.

Tu ori esti un copchil care incearca să se dea matur, dar are scăpări grave din care se vede că nu e trecut prin viață deloc ori ești într-adevăr adult, dar unul prost făcut grămadă (aștept cu nerăbdare să-mi fie șters răspunsul, dar nu pot să cenzurez adevărul).

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si era ceva rău? Exista respect fata de parinti, profesori etc. Acum va duceti la scoala si va doare in pix de toti si de tot ce va inconjoara. Va credeti macho si va doare undeva de scoala si mai ales de cei cu o varsta mai inaintata, care va pot sfatui ce sa faceti in viitor. Cand terminati o scoala, daca o terminati, nu stiti incotro sa o apucati, pentru ca nu aveti nici o idee despre viitorul vostru. Pentru ca treceti prin viata ca gâsca prin apa.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Adica oul trebuie sa o invete pe gaina nu gaina pe ou! Ce gandire stupida ai? Se vede ca faci parte din generatia la care m-am referit, nu ai mai mult de 17 ani.
Jalnic!

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ai 17 ani si se pare ca nu cunosti prea bine realitatea.

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

De unde stii ca in toate tarile este asa? Mai baiatule, aberezi!

Răspuns utilizator avertizat
| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Unde ai pomenit tu Rușine sa lucrezi.Din contra e ceva ce denota seriozitate și respect.