| elenushaha a întrebat:

E posibil sa te indragostesti involuntar, de o persoana pe care o urasti? va rog sa nu radeti pentru ca cred ca tocmai mi s-a intamplat chestia asta rolling on the floor

11 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Da!

| elenushaha explică (pentru RoyDupuis):

De ce? Serios acum rolling on the floor am nevoie de un raspuns mai convingator

| OldSoul a răspuns:

E foarte posibil, sunt multe filme pe aceasta ideelaughing

| SkyPilot a răspuns:

Da, se poate. Te gandesti intens la acea persoana, incepi sa ii apreciezi involuntar calitatile si in subconstient incepi sa iti doresti sa o ai alaturi.

| pufulescu a răspuns:

E foarte posibil, altcumva nu s-ar explica cum toti golanii de cartier din Romania au prietene.

| Seba2013 a răspuns:

Depinde ce anume ai urat la aceea persoana.
Poate acuma ai vazut ceva, ce nu ai vazut pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul e posibil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, practic da...am mai patit si eu sad Ideea e in felul urmator. Probabil tu nu apreciezi acea persoana pentru ''sufletul ei'' ca zic asa ci pentru aspectul fizic. Trebuie sa incerci sa gandesti putin rational: iti place sau nu de acea persoana? merita s-o placi? oare chiar o urasti? Daca chiar respectiva persoana e nemernica, chiar nu merita sa te uiti dupa ea...frumusetea pana la urma e trecatoare

| elenushaha explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic, faza e ca ne cam uram reciproc.adica ne aruncam replici destul de acide, ori de cate ori avem ocazia, si totusi realizez ca situatia e grava, ca nu vreau sa fiu indrgostita de el, dar totusi se intampla altceva

| Rainmaker a răspuns:

Sal Elenusha!
Spunea odata un filozof ca de cele mai multe ori dragostea seamana mai mult cu ura decat cu prietenia.Stia el ce stia!

| Jouliete a răspuns:

DA, deoarece tu percepi (vezi) acea persoana a fi rea/urata/increzuta etc. cu mintea, dar inima ta o vede altfel, chiar daca tu vezi ce este cel mai rau la acea presoana, iti place acel rau sau iti place la el ceva mai mult decat cevaul care iti displace, sunt doua contradictii in mintea ta "iubirea si ura". Sunt foarte multe persoane care se indragostesc de persoanele pe care le urasc, stai linistita ca nu esti prima. Sper ca te-am ajutat. Bafta.