| EuAlexia a întrebat:

E un baiat care ma iubeste. El sta la 60 kmde mine, si ne-am vazut de vrea 5 ori. Em m-a intrebat daca vreau sa fiu c el si eu, pentru a nul rani, am zis oarecum da. El stie ca eu il iubesc, insa stiu ca nu ne potrivim, si nici nul iubesc, adica poate il plac putin, da ca si pe un prieten foarte bun. Ce sa fac, daca ii spun acum ca de fapt nu il iubesc, se supara si imi reproseaza ca de ce nu i-am zis inainte. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Nu ii poti ascunde la vesnicie acest lucru. Mai bine ii spui ce simti cu adevarat. Tu te-ai bagat singura in incurcatura si tu singura va trebui sa o scoti la liman.

| neca a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sai dai vestile exsact cu cuvintele astea

stiu ca am zis ca te iubesc dar am facut-o doar pentru ca esti o persoana grozava si nu am vrut sa te ranesc cutoateca probabil ma urasti acum si cutoateca probabil nu o sa mai vrei sama vezi vrodata as vrea sa ramanem prieteni (si apoi sa-i zici cat de mult apreciezi chiestile care le-a facut pentru tine)

ai ajuns intro situatie groaznica pentru ca ai mintit
pentru toata fericirea care a simtit-o atunci cand ai zis cal iubesti acum o sa primiasca cel putin la fel de multa suferinta

| Morrígu a răspuns:

Bună.
scumpă,mai bine îi spui acum decât mai târziu, îl răneşti acum dar mai târziu el vei răni mult mai mult! Hai, curaj.

Răspuns utilizator avertizat
| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Ori cat de greu ar parea p[t. tine, ar trebui sa i spui ca de fapt tu nu il placi.

| NU_Optimistu_1991 a răspuns:

Se va lasa cu lacrimi. nu cred ca exista vreun raspuns la intrebarea asta.scuze.

| Ioanandrea a răspuns:

Un lucru ii sigur:mai bine ii zici acum ca nu il iubesti, decat peste mai mult timp, cand va pune si mai mult suflet in "relatia" cu tine.Incearca sa ii explici intr-un mod mai dragut oareacum, ceea ce simti, dar oricum, probabil va fi dezamgit.succes,si incearca sa nu te mai joci cu sentimentele, sunt cele mai dure armewinking