| anonim_4396 a întrebat:

E un pacat daca ma uit la filme porno?

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca ai 14 ani e normal (curiozitate)daca ai peste, e si mai normal.Stii ce e mai grav? Daca in timp ce te uiti nu faci nimic laughing Stai linistita, toate fetele se uita, iar cele care spun " eu nu ma uit, e pacat " spune-le ca s-a cam zgariat placa, sa puna alta laughing

| Radu284 a răspuns:

Nu

| Seepty a răspuns:

Este dar nu asa mare.

| TheDarkQeen13 a răspuns (pentru Seepty):

Insfarsit cineva cu capwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce te uiti la filmele porno? Ele in sine sunt o perversiune, nimic altceva...
Ce ai gresit cu cuvantul, cu lucrul si cu gandul pot contitui pacate, in functie de categoria in care se incadreaza. Se stie de desfranare - vizionarea acestor tipuri de filme te face sa pacatuiesti, cum ar veni, cu gandul. Deci este un pacat.
Este foarte bine ca ti-a venit in fire constiinta astfel incat sa pui o asemenea intrebare, sper ca ve ireusi sa te indrepti si sa iti ocupi timpul cu alte lucruri care sunt productive.

| Cσcσ a răspuns:

rolling on the floor

| Rooobi a răspuns:

Pacat e sa faci ceva care sa dauneze cuiva din jurul tau. Filmele porno nu cred ca reprezinta un pacat. Dar sfatul meu uita-te cat mai rar posibil. Nu te ajuta cu nimic si pot crea dependenta.

| Solitude15 a răspuns:

E dar nu e asa mare cine stie ce te poti uita fundita

| JustMee96 a răspuns:

Mai, daca vrei sa te calugaresti eu zic sa incetezi in a o face. Pacatosi suntem de cand ne nastem (purtand pacatul lui Adam si Eva), si masturbarea este un pacat, si filmele porno aduc la sine placerile carnale care sunt si ele un pacat. Concluzia: suntem constienti ca gresim dar continuam sa o facem. Vizionare placuta!;-)