| DoriB20 a întrebat:

E un tip de care imi place extrem de tare si am sa va spun si motivele : a recunoacut ca e indragostit de mine acum 2 luni desi a tinut in el asta 1 an,fiindca noi nu am vorbit pana atunci (suntem colegi de clasa, suntem pe a 12 A),nu imi zice des ca ma iubeste dar o arata: imi cumpara chestii,ma scoate in oras,ma lasa sa fiu singura atunci cand vreau asta si ce ma atrage cel mai mult e ca face toate astea pentru ca dupa cum spune el,il face fericit si nu vrea neaparat o realtie cu mine,nu pretinde nimic de la mine.Mi-a zis ca ii fac viata mai frumoasa,ca sunt cea mai frumoasa,ca sunt minunata,ca nu a mai fost niciodata asa indragostit,ca vrea sa fiu fericita si spera sa nu ma supar vreodata pe el.El are reputatie ca fiind un tip extrem de sincer,toata lumea stie asta,colegi,chiar si profesori.E un baiat cum orice fata si ar dori,e asa mai old-school (imi scrie poezii),DAR arata foarte cool,asculta trap, avem aceleasi gusturi in materie de muzica si parca atunci cand vorbim nu avem niciodata vreme sa ne spunem cate avem de vorbit. avem subiecte infinite.Ok.Problema este ca eu merg la facultatea de medicina la Cluj iar el o sa mearga la Mures.Cred ca de asta nu vreau sa ma implic si incerc sa par rece ca sa se distanteze de mine deoarece,intr o relatie imi pun tot sufletul iar daca ajung sa ma indragostesc de el, nu o sa pot sta departe.Ce ar trebui sa fac? Voi ce ati face?

2 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Este un baiat de treaba, din ceea ce ai scris imi pare ca nu vei mai gasi pe cineva ca el.Aceste cazuri sunt foarte rare. Aveti aceleasi preferinte la muzica, e in stare sa te astepte si te ia incet. Daca l-ai pierde ai face probabil una dintre cele mai mari greseli din viata ta.Ai zis ca te place, atunci nu il vei putea face sa se distanteze de tine asa usor.Va afla motivul, va vrea sa vorbeasca cu tine si tu nu vei putea sa ii ascunzi adevarul mult timp.Indragosteste-te de el si lasa-te purtata de fiorul iubirii.Sunt sigura ca a aparut in viata ta cu un motiv si ar fi pacat sa il ignori.Gandeste-te cat l-ai rani daca l-ai indeparta.Si tu vei fi ranita. Distanta nu e asa importanta.Va puteti stabili un loc de intalnire, loc unde va puteti intalni odata la cateva zile.Adica mergeti in orase diferite, nu e ca si cum ar pleca in capat de lume.

| anamaria0608 a răspuns:

Sincer, eu i-as spune ce simt inainte sa fie prea tarziu. Nu multi baieti sunt asa cum l-ai descris si ar fi pacat sa-i dai drumul inainte de a incerca. Fi curajoasa!