| anonim_4396 a întrebat:

E vorba de un baiat de la scoala care cred ca ma place dar nu sunt sigura de asta.Eu sunt foarte timida, nu vorbesc mai cu nimeni si el se baga in seama cu mine destul de des si glumeste de ceva timp cu o tema amuzanta laughing Zice ca suntem casatoriti si ca avem copii si vine si ma intreaba daca sunt copii bine desi e doar o gluma.De multe ori il surpind uitandu-se la mine iar eu ii evit privirea pentru ca nu pot fi mai curajoasa cand vine vorba de socializat cu alti oameni.Ma face foarte des sa rad si nu pot intelege daca face lucrurile astea pentru ca ii place de mine sau pentru ca ii este mila de mine fiind mereu fata tacuta si retrasa.As vrea sa stiu ce credeti voi.

7 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Asta depinde cum se comporta si cu restul fetelor. Dupa parerea mea, este un tip de treaba, prietenos, un foarte bun prieten, insa nu pot sa-mi dau seama daca te place sau nu. Mi-ar fi fost de ajutor mai multe delatii, insa am sa-ti zic cam ce cred eu din ceea ce mi-ai scris tu.
Pai... nu sunt foarte sigur (posibil sa ma insel), dar cred ca o face din,, mila". E totusi baiat bun la suflet, se mai gandeste si la altii deci, cand te vede asa suparata, retrasa, e normal pentru un asemenea baiat sa te mai faca sa razi. Cred ca ii esti o prietena foarte buna. Nu prea pare sa aiba ganduri de o relatie. Este tipul ala de baiat : sociabil, amabil, glumet, cumintel dar si putin mai,, nebun" cu toata lumea, asa-i? Daca e asa, sunt destul de mari sansele ca MOMENTAN sa nu se gandeasca la o relatie. Repet, ceea ce zic eu acum, a fost doar parerea mea. Si daca e sa ne gandim putin logic, daca se comporta frumos cu tine, nu inseamna ca te place, nu e ceva anormal daca un baiat face asta pentru o fata asa ca tine. big grin Dar este posibil ca. daca tot continua asa, sa incepeti sa va indragostiti unul de altul happy. Poti sa-ti dai seama mai bine daca te place sau nu, dupa modul cum se comporta cu tine. Adica vezi daca cu tine se comporta mai,, special" decat cu altii, atunci e posibil sa te placa. Dar nici de asta nu sunt sigur. Ceea ce am scris eu aici sunt doar pareri, nu e nimic 100% clar. Motivul : informatii insuficiente.

| Anonima4356 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu prea e genul de baiat cuminte laughing e sociabil intr-adevar dar e chestia ca el ia la misto cam toate fetele indiferent daca sunt prietene cu el sau nu iar cu mine nu face asta si de asta ma face sa ma gandesc la posibilitatea ca m-ar place.

| DarthRevan a răspuns (pentru Anonima4356):

Si sa inteleg ca daca te-ai gandit la faptul ca te-ar placea,tu il placi pe el, desi esti confuza fiindca e golan, si nu sti ce sa mai crezi? happy interesant, putem vorbi prin felicitari daca vrei, te-as putea ajuta multwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde dacă se comporta și cu restul fetelor așa,iar dacă se comporta și cu ele așa sunt sanse sa nu te placa, dar dacă tu ești singura căreia îi face așa sunt foarte mari șansele sa te placa, dar acum întrebarea este dacă și tu îl placi pentru ca, dacă nu ai sentimente pentru el e clar ca, nu ar trebui sa Îți bați capul sa afli dacă și el te place sau nu.

| Pizzaislife a răspuns:

Cred ca te place dar vrea sa afle si daca tu il placi.

| HellO123456789 a răspuns:

Ok. Se vede ca tu il placi, altfel nu ai mai fi curioasa daca te place sau nu. Daca zici ca face chestiile astea cu majoritatea fetelor, inseamna ca esti si tu o victima si la fel poate cred si celelalte fete. Se baga in seama cu mine, sigur ma place. Deci sigur la fel cred si celelalte. Probabil asa e felul lui. Dar totusi daca te-ar placea cred ca ti-ar spune asa, mai ales vazand ca esti mai retrasa ar prinde curaj. Lasa-l si vezi cum se mai comporta, daca observi ca e exact la fel cu celelalte, e tot acel misto si tine, doar ca mai cuminte, asa, ca pentru tine. Asteapta sa vezi daca face vreun pas in sensul unei declaratii prin a-ti spune ca ii placi, o poate face si pe net daca e mai timid, dar daca va continua la fel cu celelalte si tu esti in aceeasi oala si nu e nimic.

| Anonima4356 a răspuns:

Sunt in a 11-a.