| anonim_4396 a întrebat:

Elevii discuta prin scoli ca la liceu in special trebuie sa dai fondul scolii, altfel te va lua la ochi ca esti un sarantoc.
Daca te ia la ochi ca esti un sarantoc, ce se intampla? avand in vedere ca la noi in Romania marea majoritate a elevilor sunt saraci (asa se zice).

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu da nici un ban, nu stii ce se fac cu banii oricum. Profesorii nu mai au voie sa stranga bani de la copii, indiferent de situatie. Daca e nevoie de creta sau ceva pentru clasa parintii organizeaza. Eu nu am dat niciodata fondul clasei de cand am intrat in liceu.

| jorky a răspuns:

Fondul scolii*** despre asta vorbeste,lasati fondul clasei. Oricum,la programa noatra din Romania si la interesul majoritatii profesorilor. nu cred ca merita sa dai bani.
La fosta scoala tot dadeam bani,toti dadeau,dar nu aveam nici un laborator(chimie, bio, fizica, etc...), sala de sport era. asa cum era iar clasele trebuia sa platim noi sa le amenajam.Deci NU da fondul scolii, cica scoala e gratuita...

| Maria_Tite_1999 a răspuns:

Nu chiar fondul scolii probabil fondul clasei tale. Desi nu este asa de mult in fonudl clasei la scoala mea daca vrem sa luam harti sau acoarele dam 1 leu sa 50 de bani. Dar daca trebuia sa va vopsiti clasa atunci este mai mult