| Anne2000 a întrebat:

Era mai bine in comuna primitiva sau astazi? Raspundeti concret cu argumente.

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Atunci nu existau bani, televizoare pe blocuri, smartphonuri, internet, facebook, bamboo, dorobanti, familii dezbinate din cauza traiului si plecate din tara, copii crescuti de bunici la mila destinului, poluare, masini, atv-uri, X-box, haine de firma, fitele, Eba, motoare puternice care adesea se proptesc in vreun stalp (si masinile patesc asta). atunci era inceputul lucrurilor de acum si lucrurilor ce vor fi.

| Anne2000 explică (pentru DNSK):

Nu inteleg nimic. Eu voiam sa aflu motivul pentru care aflu daca e mai bine acum sau atunci.

| DNSK a răspuns (pentru Anne2000):

Ce nu ai inteles ca fara toate astea, am fi trait bine?

| Anne2000 explică (pentru DNSK):

Nu am fi trait deloc bine asta asa-i. Am de creat o compunere si am scris asa:
Dupa parerea mea este mai bine in ziua de astazi deoarece stiinta, capacitatea intelectuala si modernizarea au evoluat pe cand in epoca primitiva erau foarte scazute.
Atat am scris...mai da-mi niste idei te rog frumos vrei?

| Anne2000 explică (pentru DNSK):

Dau funda daca ma ajuti :3

| DNSK a răspuns (pentru Anne2000):

Nu vreau funda! pai pe langa alea, si tehnologia s-a ridicat, medicina.

| Anne2000 explică (pentru DNSK):

Puteai sa-mi dai niste idei...:3 dar asta e viata omu' doar dupa interes ajuta atat. Fapte bune nu face. :3

| DNSK a răspuns (pentru Anne2000):

Ce interes sa am fata de tine? revino-ti. ti-am dat, de ce nu le dezvolti?

| Anne2000 explică (pentru DNSK):

Uite:
Dupa parerea mea este mai bine in ziua de astazi deoarece stiinta, capacitatea intelectuala si modernizarea au evoluat. In epoca primitiva erau foarte scazute. Au evoluat sursele de informatii, nivelul de trai, aparaturile si tot ce tine de modernizare. Aceasta epoca ne ajuta in cunoastere si gandire dobandind informatii.
Te rog mai da-mi niste idei 2-3 propozitii care sa le mai scriu te rog mult am foarte mult de invatat acum la ora aceasta si nu prea am inspiratie sa ma gandesc la asta te rog mult.

| DNSK a răspuns (pentru Anne2000):

Pff..ca eu am mai multe. nu stiu, spune si tu de ca medicamentele salveaza vietile oamenilor. se murea pe capete din cauza unei simple raceli, acum exista antibiotice, aspirina, etc. vorbeste de arta culinara, de tehnologie, de facebook, fa comparatii simple.

| mihai69 a răspuns:

Mie mi se pare că e cam la fel. Aceeași troglodiți vezi pe stradă...

| Seepty a răspuns:

Eu zic ca e mai bine in comuna de astazi pentru ca ne-am modernizat si suntem mai destepti.

| Anne2000 explică (pentru Seepty):

As vrea ceva mai concret, sa-mi povestesti in cateva randuri evolutia stiintifica fata de comuna primitiva.