| anonim_4396 a întrebat:

Era un colind al carui nume nu mai mi-l amintesc. L-am auzit anul trecut la televizor-era cantat de un cor de prescolari[nu cred ca are vreo importanta acest lucruon the phone. Oricum, nu mai imi aduc aminte decat refrenul. Daca il recunoasteti, si ii stiti numele, as fi recunoscatoare daca mi l-ati spunehappy. Versurile erau urmatoarele:
,, Spune tu Mosule, daca ai vrea,
Sa fi si tu copil, in lumea mea?
Tie cine-ti da cadouri Mosule,
De Craciun?,,
FUNDAA! celui ce stie numele colindului, eventual autorul, ca sa il gasesc mai usor.Mercihappy.

Răspuns Câştigător
| Shtrumpf_PitiCot_1994 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=tOeo68DuGOY
Do-re-mi se numeste corul si melodia De Craciun.
p.s. nu-mi trebuie funda!

1 răspuns:
| pinkqueen98 a răspuns:

Il stiiukiss.am fost printre cei care l-au cantat la televizorlaughing. incepe asa:
Am visat ca eram intr-o lumea de vis.
Era seara de-ajun cu mos craciun...
O scrisoare in geam si in gand il chemam
Draga mosule bun vin-o acum

Ref: Spune-mi tu mosule
Daca ai vrea
Sa fi si tu copil in lumea mea
Tie cine-ti da daruri mosule
De Craciun de Craciuun[bis]

2. Poate doar am visat
Poate-i adevarat
Se aude pe druum
Iar Mos Craciunbatting eyelashes...