| Crisu_8081 a întrebat:

Eram in metrou...si am auzit, fara sa vreau, doi pusti care vorbeau despre droguri.Fiecare se lauda: "Frate, aseara am fumat un has! " "Eu am facut rost de iarba cu 50 de lei gramu'...de calitate" bla bla...si restul n-am mai auzit.Ma intreb si va intreb: De ce sunt tinerii asa pasionati de aceste "activitati"?

Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

Pentru ca traim in era asta a pc-ului a tv-ului si a democratiei in care poti sa faci si ce nu ai voie.Parinti de azi nu mai stiu sa-si educe copii.In ziua de azi singurele valori sint bani, sexul si drogurile, din pacate, a da am uitat mai e una, nesimtirea.

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

15-16 ani?rolling on the floorEu am un coleg[are 13 ani] care consuma hasis si fumeaza pe rupte... pur si simplu sunt copii prosti! Care nu se gandesc cat de mult rau isi fac...oh go on

| Pho3nix a răspuns:

Din pacate din ce in ce mai multi se drogheaza.
Ei nici n-au idee in ce se baga. Isi distrug viata.
Dar asta este.

| Crisu_8081 explică:

@ harciog: Nu draga, n-am vrut sa aud detaliile...nu ma interesa pe mine in mod special ce vorbeau ei, mai degraba erau ei entuziasti sa auda juma' de metrou.Aici vorbim despre droguri, ca ei se considera cool daca fumeaza marijuana sau alte chestii straight face si e trist! Eu cred ca prea multa libertate strica...

| Crisu_8081 explică:

@ipdg: M-am referit, in mare, la pustanii de 15-16 ani...Nu zic ca adultii nu pot fi la fel de prosti.Insa,la cei 20 de ani si jumatate ai mei...mai pot spune ca sunt o pustoaica? Eu nu am avut asemenea comportament la 15 ani, de-aia sunt asa intrigata.Am inteles ce ai vrut sa zici, cu mici dificultati datorita limbajului tau scris de tip messenger... dar pastreaza-ti aroganta, totusi!happy

| alexutzu00791 a răspuns:

Deci imi place de stillavirgin31, desi ma amuza nickulbig grin, insa ca sa stii mai bine de ce au comportamentul ala mai bine apuca te si tu si fumeaza prostii d alea de care fumeaza eihappy. Cine stie prin ce au trecut. Fii fericita ca ai fost inzestrata cu minte si cu puterea de a decide ce vrei sa faci. Daca vrei sa te implici in educatia tineretului, inscrie et la o campanie antidrog. Insa eu zic ca cel mai bine e sa stai linistita, caci cei puternici vor invata din greseli, iar cei inocenti vor pieri. Asta e pana la urma o lege universala indiferent cum ai privi o

| maimutzica a răspuns:

Vor sa incerce ceva nou... dar si anturajul este de vina...Pacat ca nu stiu in ce se baga...

| Loloz a răspuns:

Asta-i trendu din ziua de azi. Daca nu fumezi nu esti pe trend si daca mai fumezi si droguri esti pe trendu trenduluilaughing. In fine copii care doar isi strica copilaria sad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da'de doze cu garou cu tot n-ai auzit nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anturajul...prostia si smecheria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai intrebat "de ce sunt tinerii..." esti cumva batrana si a treqt vremea in care t simteai si u tare cand faceai cv deosebit, cv ilegal? nu tiai dat seama k asta e atractia cea mare? este ilegal si totu' trebuie facut p ascuns, p furis, adrenalina iti intra in sange si devi entuziasmat k u reusesti s ii pacalesti...desi in realitate t pacalesti p tine si iti faci rau...sentimentul acela e mai puternic decat drogul insusiwinking... sper ca ai inteles cv

| crysha a răspuns:

Ca sunt pasionati nu ar fi o mare descoperire, avand in vedere imprejurimile in care traim, dar s te mai s lauzi prin mijloacele de transport in comun cum ca tu ai fumat aseara mi se pare total exagerat. astia sunt genul ala de copii care vor atentie si nu stiu cum sa o obtina... urata treaba mah... urat rau... uite cine o s conduca Romania...incep si eu ca babele: "tinerii din ziua de azi..."