| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca cei care sunt acum a7a vor face clasa a9a in generala si nu la liceu? Din cate am auzit, asa va fi. Lege noua. straight face

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da e adevarat dar doar daca vrei faci la aceeasi scoala ca te poti transfera pentru ca materia o sa fie foarte grea. totusi copiii nu scapa de examenele de capacitate la care mi se pare ca sunt cam la fel:-p

| Silvia a răspuns:

Din cate stiu eu, noi nu.Si eu sunt a 7a si am auzit ca cei de a 5 a vor face a9a in generalathinking

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Înca nu s-a aprobat noua lege a invăţământului dar dacă se va aproba atunci aşa ve fi. Şi mi se pare că şi clasele pregătitoare 1-4 vor face 5 ani deci vor fi 1-5... mi se pare o mare prostie să întoarcă totul peste cap acum... sper să nu fie aprobată

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Inca nu e nimic sigur.

| Coriii a răspuns:

Nu eu stiu ca noi nu mai prindem doar cei care sunt acu a 6 :*:*

| Anduciu a răspuns:

Am auzit ca se aplica pentru cei ce sunt a 5a acum. Sper sa nu fac 9 ani de generalastraight face

| Irina117 a răspuns:

Da, a auzit si eu... dar... e ciudatstraight face

| Irina117 a răspuns:

Am*
scuzeblushing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dwa, mi se pare super ok faza. Si asa nu vreau sa ma despart de colegi :X.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am inteles, doar cei din a-5a. Oricum, cu reformele astea care se schimba de cate ori vor smecherii din parlament.ne asteptam la orice!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este adevarat happyAceasta lege se aplica pentru cei care trec anul acesta clasa a 5 a happy