| Kimy_8371 a întrebat:

Este adevarat ca daca tii parul prins creste mai repede sau este doar un simplu mit? Sau ca daca te tunzii.si tai varfurile creste tot asa repede?

Răspuns Câştigător
| Dydy2306 a răspuns:

Pai din ce te tunzi mai des din aia iti creste mai repede.(propria experienta) ->asta nu inseamna ca trebuie sa te tunzi in fiecare saptamana. O data pe luna sau la 2 luni... e ok
Daca nu-ti tai varfurile o sa ti se toceasca si nu o sa-ti mai creasca.

In legatura cu parul prins...cred ca e doar un mit.
Gandeste-te. Daca ti l-ai tine mereu prins ar fi un dezavantaj chiar pentru ca nu e bine si o sa inceapa sa-ti pice.

Bafta.

Funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Daca il ti prins in coada este adevarat creste mai repede dar se si subtiaza firul de par si ai grija sa ti'l prinzi lejer, numai cu elastice cre nu au baretica metalica.
si trebuie sa te tunzi odata cam la 2 luni nu ca sa creasca f repede ci ca sa il faci mai sanatos ca se pot despica varfurile sau chiar tocistraight face
pup, loly:X

| Muflă a răspuns:

Dacă îl ții mereu prins o să se cam tocească de la elastic, dar ție ți se va părea mai lung când îl desprinzi. Nu crește mai mult, e doar o impresie. Idk. Și la faza cu vârfurile... mie îmi crește părul la fel de repede, indiferent de cât de des mă tund.

| Lavinia a răspuns:

Nu stiu, insa stiu ca daca il tii mereu prins, cum ar fi, de exemplu in coada, parul se distruge.