| MICHAel a întrebat:

Este adevarat ca virgula cand canti nu iti poti auzi adevarata voce doar inregistrando,, ceva de genu ca,, cand vorbesti acel sunet trebuie sa treaca prin oasele capului si se modifica,, intrebarea mea este atunci cand o inregistrezi nu tot prin oasele capului trece acel sunet. lamuritima si pe mine daca trebuie sa ma inregistrez ca sa imi pot auzi adevarata voce

4 răspunsuri:
| LaLii a răspuns:

Atunci cand inregistrezi o melodie.se modifica intre timp.happy Sunt aparatele alea de inregistrare, si acol iti alegii tot felul.de sunete in ecou.mai ridicat.etc. Intelegi?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canta in baie ca vecinu aude si poate te lanseaza

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este foarte corect ce ai spus.Intotdeauna oamenii nu-si recunosc de prima data vocea intr-o inregistrare, fie vorbita sau cantata! Tu iti auzi vocea cu urechea interna, pe cand atunci cand este iregistrata o auzi cu urechea externa, fara rezonante.

| wimpyannya a răspuns:

Si eu cant si da este adevarat. DEci, atunci cand tu canti auzi vocea ta dar nu este cea emisa pentru ca... tu auzi ceva ce iese din tine ca sa iti explic mai. logik. Dar in momentul cand o inregistrezi acea voce este deja emisa si receptata in microfon, este deja vocea ta normala emisa pe corzi sau diafragmal. Si nu nu e adevarat nu iti modifica aparatele vocea decat daca vrei tu sa ti de puna mixaje atatwinking in rest aparatele iti inregistreaza vocea exact asa cum o emiti tu. Si in legatura cu intrebarea ta, da, cand o emiti tot prin oasele capului trece, dar in momentul in care iti auzi vocea din alta parte, o auzi altfelwinking