| Blondutza_4425 a întrebat:

Este adevarat ce se zice? Ca daca o prietenie se destrama ea nu v'a mai fi niciodata la fel chiar si dupa ce se vor impaca?

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Da e adevarat, pentru ca din momentu cand ai ajuns iubit/iubita, sau cand te-ai certat cu persoana respectiva, amandoi v-ati schimbat parerea unul despre altul si nici odata nu o sa mai ganditi ca atunci, o sa aveti mai mare grija cu vorbele si nu o sa mai fi asa de bine dispus/a ca inainte.
Sper ca ti-am risipit toate semnele de intrebare cu privire la aceasta intrebare, funda?winking

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu cred ca e adevarat intotdeauna, daca persoanele implicate pot sa ierte si sa treaca peste ar putea sa fie ca inainte

| DiaNa357 a răspuns:

Buna.
Este adevarat, nu va mai fi ca inainte dar cu timpul poate vor ajunge prieteni buni, nu chiar cum o fost dar pe aproape.happy

| Deea_3807 a răspuns:

Da,niciodata nu va mai fi ca inainte!

| adriana_3818 a răspuns:

Da...cam asa e.pentru ca relatia de prietenie odata rupta, poate fi innodata dar nu va mai fi la fel...ramane acel nod care o impiedica sa se desfasoare ca la inceputhappy

| Adina_7794 a răspuns:

Depinde de motivul destramarii.

| Geo15_2125 a răspuns:

Eu cred ca e adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din pacate e adevarat. De multe ori mi s`a intamplat asta. Prietenia trebuie pretuita de la inceput dar de cele mai multe ori se pare ca apreciem un prieten dupa ce il pierdem.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoană.Pentru mine una este adevărat. Dacă mă cert cu tine,chiar dacă ne împăcăm,voi fi mai atentă în privinţa ta.ŞI ridic aşa un zid invizibil între noi.Dar depinde, nu toată lumea face asta.Mai ales dacă mă cert cu unul din cel mai buni prieteni, nu va mai fi ca înainte. Ştii cum se spune, după ce rupi o sfoară şi vrei să o legi, nodul rămâne.