| Adda0695234 a întrebat:

Este atât de grav dacă o minoră este împreună cu un bărbat de 31 de ani? Eu cred ca este, dar dacă și fata și bărbatul sunt de acord și se,, iubesc", este chiar așa rău. ( Am vzt intr-un film dp net acum câteva zile și eram curioasă)

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte grav! Pedofilie.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Filmul este una, realitatea este alta.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca este, numindu-se PEDOFILIE

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iubește nimeni pe nimeni în scenariu asta mai mult că sigur

| mastadont a răspuns:

Normal că este ceva rău, ba chiar despicabil și dezgustător. Adultul are capacitatea de discernământ mult mai dezvoltată decât minorul și implicit va adopta o poziție de superioritate în relație, poziție din care îl va manipula pe minor cum dorește pentru că acesta încă nu are experiență de viață, nu știe de ce să se ferească și de ce nu, etc. Dacă vezi așa ceva și în viața reală anunță imediat poliția.

| 1onur a răspuns:

Acea minoră, n-are discernământul necesar să înțelegă, perceapă, să-și dea seama să fie conștinentă ca este pe mâinile uni nenorocit ce abuzează de naivitatea, inocența ei, ia încă nu știe cât de pericolele/ și probleme poate avea din partea lui dacă nu este atentă cu cine vorbește, se vede.

Relațiile, de "iubire" nu sănt ca la Canal D filmele turcești sau puterea dragostei sau ce mai este pe Tikokul ăla...

Relațiile sănt pentru adulți. Nu între pedofili și copii, minori,...

| Creata4334 a răspuns:

Normal ca e grav

| Antonia0986 a răspuns:

Nu sunt de acord cu așa ceva, consider ca majorul doar își bate joc de naivitatea minorului. Fata, fiind minoră în cazul pe care l ai spus, cu siguranță nu a trecut prin atâtea și nu are atâta,, vrăjeala" ca și bărbatul de 31 de ani. Se numește pedofilie, și nu cred ca poate exista vreun fel de iubire acolo.