| Tacii a întrebat:

Este bine ca la varsta de 13-14 ani sa port sutien? avand in vedere ca nu am cine stie ce, credeti ca sutienul impiedica dezvoltarea sanilor.bine.ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

Draga mea, sutientul il porti purta doar la ocazii speciale sau cand iti doresti tu ca o bluza sa se aseze mai bine.Este adevarat ca sutientul poate impedica cresterea sanilor in cazul in care sanii tai raman "fara aer" din cauza lui, deci e bine sa-ti iei un numar putin mai mare.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu sunt așa voluminoase, mai așteaptă până mai târziu, 18-20 de ani dacă nu necesită.
Nu împiedică dezvoltarea lor!
Pa, pa.

| antimulte a răspuns:

Daca nu ai nevoie de ce vrei sa porti? Pana ti se va dezvolta pieptul normal, eu zic ca nu e indicat sa il porti.

| Noctzia a răspuns:

Eu port de la 11 ani sutieni si nu mi-a afectat de loc dezvoltarea sanilor.

| BuBu_2524 a răspuns:

Da, sutienul impiedica dezvoltarea saniilor si nu se dezvolta cum ar trebuiwinking