| emma21 a întrebat:

Este complicat. De acum un an mi-a venit un coleg nou in clasa. La inceput totul era ok dar apoi a inceput sa imi placa de el. El are o prietena pe care o cunosc si ne intelegem binisor.Acum ceva timp mi-a spus, cand l-am intrebat de acea fata ca totul e ok dar ca a vrut de 2 ori sa se desparta de ea, ca nu o place extraordinar de mult.De cateva zile am observat ca a inceput sa se poarte mai frumos cu mine si sa ma priveasca in timpul orelor.

Nu stiu ce sa fac. Si mie imi place de el dar nu pot sa o ranesc pe aceea fata. Ce sa fac?(dau funda celor mai folositoare sfaturi)

1 răspuns:
| speranata a răspuns:

Eu zic in felul urmator:
Sa vb cu el clar si sa iii zici sentimentele tale adevarate si el poate o sa fie de aceleasi parere ca tine daca se uita la tine si se comporta frumos si fata aceea daca el vrea sa se desparta de ea insemna ca nu este de el...
:* te pup dulce si succes