| PatryRox a întrebat:

Este legal sa ai mereu o brisca la tine? ( nimeni nu stie cand te va ataca cineva, macar sa il sperii cu brisca )

Răspuns Câştigător
| Dr3yga20 a răspuns:

Nu cred ca este chiar legal decat daca te duci la politie ca sa-ti dea permisiunea de a folosi o arma in scop de aparare.Fiindca altfel toti nebunii ar umbla cu sprayuri paralizante, briceaguri, pistoale etc.Dar daca ti se intampla vreodata ceva este bine sa ai la tine asa ceva ca e de la sine inteles ca ai vrut sa te aperi impotriva unui "huligan".

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este legal să porți armă albă la tine? Nu.
Pa, pa.

| mdany a răspuns:

Nu e legal.E considerata arma alba.