| AnoNymOuSS11 a întrebat:

Este liceul un loc bun in care sa iti faci prieteni adevarati? Intru anul asta si de cand ma stiu am avut doar prieteni falsi, pe interes, care nu gandesc deloc ca mine si cu care nu prea am avut subiecte de discutie, pe oricine am intrebat mi-au spus ca au mai multi prieteni din liceu decat din scoala generala, pur si simplu nu-mi pot gasi un grup de prieteni, nici macar unul singur care sa fie de incredere.

Răspuns Câştigător
| LexaEAG a răspuns:

Iti poti face prieteni oriunde, chiar si pe strada, si cat despre prieteniile false crede-ma ca in liceu sunt cu miile, asa ca iti sugerez sa lasi asta la o parte si sa-ti faci prieteni adevarati.Eu am mers in liceu(de fapt intotdeauna)pe premiza calitatea nu cantitatea, inconjoara-te de de persoane in care ai incredere, si care au incredere in tine.Si acum ti-as da niste sfaturi pentru liceu:1.Ai grija cu cine barfesti, si mai ales pe cine barfesti.(si incearca sa nu barfesti, fiindca asa se fac prietenii adevarati)2.Nu te da cine nu esti, fiindca in final nu o sa mai poti juca teatru si va trebui sa-ti arati adevarata ta fata, asa ca fi tu, si crede-ma ca vei fi apreciat\ă pentru sinceritate.Anyway,stiu ca m-am abatut de la subiect, dar sper ca te-am ajutat cu ceva.

3 răspunsuri:
| Costica3331 a răspuns:

Da, eu am prieteni din liceu cu care tin legatura si acum dupa 20ani. Important este sa va intalniti si in afara liceului in timpul liber.

| BeaBeatriceIssabel26 a răspuns:

În principiu depinde de tine si de felul tau de a fi
Eu am avut norocul ca sunt sociabilă si mi-am facut mulți prieteni care mai de care
Dar, oamenii nu diferă de la un loc la altul, daca în generală ai avut prieteni falși, asta nu inseamna ca in liceu nu vei avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general lumea nu e un loc prea bun ca să îți faci prieteni adevărați.