| AlinaValentina97 a întrebat:

Este normal sa avem mai putin par in crestetul capului? Mi se vede un gol si ma sperie.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este normal sa existe zone cu parul mai des si altele cu parul mai rar. Se poate considera ca reprezinta un inceput al fenomenului de alopecie si din acest motiv ar fi indicat sa fii consultat de un medic dermatolog. Se stie ca alopecia este o afectiune autoimuna declansata de predispozitia genetica asociata cu factorii de mediu. Multa sanatate.

| andreeapreda01 a răspuns:

Dacă de vede rău, ia ți șampon special pentru creșterea parului sau tunde te mai scurt..de multe ori dacă te tunzi scurt când ai probleme cu căderea parului excesiv, ajuta când va creste la loc pentru ca va creste mai mult și isi va reveni...dar dacă nu vrei sa te tunzi. Șamponul rămâne soluția de bazawinking