| d3javw a întrebat:

Este normal sa visez ca mor? Nu e prima oara

9 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Toti avem vise in care patim ceva rau, sau chiar murim. Este o temere ascunsa in subconstient, care se dezvolta in vise noaptea. Nu-ti fa griji. Daca esti credincios, cand te trezesti spune Tatal Nostru, si te linistesti. Nu-ti fie teama, teama e cea mai rea. Bafta

| Snowfall a răspuns:

De obiciei moartea este simbol al schimbarii, evolutiei si este un simbol pozitiv. Nu este nimic rau in asta, probabil (poate doar inconstient, fara sa iti dai seama) simti nevoia sa schimbi ceva in viata ta.

| zurick a răspuns:

Da,la fel cum e normal sa nu-ti aduci aminte toate visele dintr-o noapte sau nici macar sa nu tii minte unu.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, si eu am visat.

| Crucified a răspuns:

Da. Şi nu înseamnă nimic.

| Ionu1339 a răspuns:

E ceva care ti se va intampla in realitate, care ai mai vazut odata.

| doroti00 a răspuns:

Da, eu am visat ca ma inec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Daca omori si mori in vis, nu-i o tragedie. Nu te plange si condamna nimeni dupa ce te trezesti.

| positivity a răspuns:

Este doar un vis, atâta tot! Nu reprezintă nimic special, și nu vei muri, stai calm.
De obicei, când visezi că mori, reprezintă doar „finalizarea unor lucruri importante din viața ta, și teama de a nu le duce la bun sfârșit, de a nu îndeplini anumite responsabilități. Însă, de asemenea poate însemna un nou început, o schimbare esențială în viața ta".