| iintunericul a întrebat:

Este sau nu bine sa te barberesti pe,,uscat"? adica fara spuma, apa
si daca nu este bine, dc?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pe uscat e foarte greu sa te barbieresti, in afara ca aluneca destul de greu lama de ras, poti si sa te tai sau sa te infectezi. Plus ca nu o sa indepartezi mai deloc parul cum trebuie.
Daca nu ai spuma sau gel special de barbierit, incerca sapunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu este bun barbieritul pe uscat pentru ca poate irita grav pirelea pot aparea unele bubite pe fata si sa te usture pana cand creste parul la loc de aia este recomandat gelul de ras si aftershave.
O zi buna.

| questsoul a răspuns:

Exista doar riscul de a te taia si de a te irita. Nu exista alte efecte negative.

| gabriel87000 a răspuns:

E ca si cum ai da cu sapa. aluneca greu lama.asa cu un pic de spuma merge mai repede.si nu te iriti sau te tai

| Bogdanel97 a răspuns:

Poti sa te tai (am patit-o destul de des) sau sa te iriti. Eu cand ma grabesc ma barberesc asa. tongue