| hgdm a întrebat:

Este un baiat care imi place de el dar si el ma place avem amandoi 14 ani si el ma bate la cap pentru ca vrea sa facem sex.eu pana la urma am vrut soo fac de dragul lui dar nu stiu s-o fac sex ar putea cineva sa-mi raspunda.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Salut, în primul rând ești o mare proastă pentru că accepți să faci ceva nu din proprie inițiativă, doar de dragul cuiva și mai prost ca tine, și nici nu ai vârsta necesară (ca să nu mai vorbim de cunoștiințe în materie de sex, cum să te protejezi etc.) Sunt 200% sigur că te va "părăsi" după ce veți face sex. Ascultă aici. Dacă îți începi viața sexuală sub 18-19 ani ai risc de mii de ori mai mare să faci cancer de col uterin decât o persoană care își începe viața sexuală după 18 ani. În al doilea rând, poți rămâne însărcinată și viața ta se va ruina ireversibil. În al treilea rând poți contacta boli cu transmitere sexuală precum SIDA, din nou, te vei ruina pe veci. El nu pățește nimic dacă și-o bagă în tine, de aia te obligă, tu îți poți distruge întreaga viață în mai puțin de o secundă. Nu are cum să te iubească îndeajuns încât să facă sex din dragoste cu tine pentru că nu are creier, ai dovedit deja asta (te bate la cap). Dacă ții la viața ta, vezi-ți de școală și lasă porcăriile. Nu zice nimeni să nu te plimbi, să te ții de mână, să te săruți la 14 ani, e perfect normal. Însă de aici și până la sex, suferințe în dragoste și alte din-astea e cale lungă. Nu zice nimeni să stai numai în casă și să înveți. Înveți și apoi te distrezi, dar în limitele bunului simț și inteligenței. În aceste circumstanțe, numai dacă ai IQ-ul negativ vei ignora sfatul meu.
Baftă

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Buna happy

N-ar trebui sa faci pasul asta doar ca sa-l multumesti pe el. In primul rand e o varsta prea mica pentru lucrul asta(fara suparare).
Trebuie sa-i spui daca vrei sau nu si ar trebui sa te-nteleaga, iar daca spune ca te paraseste-nseamna ca el n-a vrut decat sa te amageasca putin, sa se culce cu tine si dupa sa se dea cine stie ce ca s-a culcat cu tine.

Asta-i parerea mea.
Bafta love struck

| Doar1îngeR a răspuns:

Eu zic sa inveti sa vorbesti intai si apoi ai timp si de sex.