| hdjrhrknekshduebdkbdbjdjdn a întrebat:

Este un băiat la mine în clasa care cred ca mă place... se uita la mine iar când eu mă uit la el întoarce privirea. Odată se uita blocat la mine și își aranja parul,. se,, bate" cu mine. Când am făcut o sceneta el se așeza mereu lângă mine, mi-a zis odată sa stau lângă el și eu nu am vrut, dacă mă bat cu vreun coleg se baga el sși nu mă lasă în pace, eu m.am împrietenit cu un coleg și el parcă e gelos când vb cu el.dar mai e o fata e e puțin mai c**** știți ce vreau sa zic. El face poze cu ea se mai așează lângă ea dar atunci când l.am întrebat dacă o place mi-a zis ca nu... îmi pare rău că va plictisit cu toată poveste mea dar sper sa mă ajutați! Va roooog! :*:*

3 răspunsuri:
| xMentalistul a răspuns:

Probabil este un baiat timid, din spusele tale se pare ca el te place.E normal ca un baiat sa m-ai aiba prietene in afara de fata pe care o place. Daca nu ma insel si tu il placi pentru ca asta e semn de gelozie esti geloasa pentru ca sta cu asa zisa fata m-ai rebela. Daca nu l-ai placea nu te-ar interesa actiunile lui sau daca umbla cu alta fata. Daca il placi iti recomand sa vorbesti cu el m-ai des si sa incerci sa te apropii de el foarte discret; incearca sa aflii si de la prietenii lui daca te place. Daca nu il placi lasa lucrurile asa cum sunt si incearca sa fii evaziva cand vorbeste cu tine.Insa ignoranta nu va rezolva problema. Sper ca am fost de folos si data viitoare incearca sa dai mai multe detalii.Peace!

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Probabil ca te place...

La ce te astepti din partea lui? Tu il faci gelos deci si el incearca sa faca la fel cu tine si se pare ca merge. E istet baiatul.

Daca nu il simpatizai atunci nu mai puneai intrebarea asta so... incearca sa fii mai apropiata de el, sa nu-l mai respingi s.a.m.d.

Si eu am stat un pic cu o fata in banca. Asta nu inseamna ca o placeam lol...

Parerea mea?
Tu il placi, el te place... si amandoi vreti sa-l faceti gelos pe celalalt.
Nu-l mai respinge, vorbeste cu el, fii si tu mai "afectuoasa" si... daca esti 100% sigura ca te place atunci renunta la acel prieten. Nu renunta de tot, doar nu-i mai acorda atata atentie. Il faci gelos pe celalalt.

Succes!

| T0T a răspuns:

Dacă nici lângă el nu ai vrut să stai înseamnă că nu îl placi deloc și nu înțeleg de ce îți pasă dacă te place sau nu pe tine. Este ilogică postarea, iar în plus nu ai pus nicio întrebare.