| Evaq3x a întrebat:

Eu (18) si iubitul meu (18) suntem impreuna de 1 an si 9 luni, ne vedem maxim o data pe saptamana, o data la doua saptamani sau chiar mai rar. Eu mereu ies cand el imi zice sa iesim, dar el niciodata cand eu ii cer asta, motivul fiind unchiul si matusa lui, niciodata nu il lasa afara, sunt foarte stricti, si trebuie sa fie la maxim 7 seara in casa, ei nici pe mine nu ma suporta si sincer nu stiu de ce, mereu m-am comportat exemplar in fata lor, niciodata nu am spus ceva gresit sau urat etc, ca mai tarziu sa aflu ca ei vorbeau de mine ca el (iubitul meu) isi bate joc singur de el ca e cu mine, ca nu sunt de nasul lui, ca nu ii ajung nici pana la degetele de la picioare, etc, cum am spus ei nu sunt de acord cu mine asa ca l-au obligat sa se desparta de mine spunandu-i ca nu vrea sa afle ce se va intampla daca nu o face, normal ca el nu i-a ascultat, dar lor le-a spus ca ne-am despartit si noi ne intalnim pe ascuns, eu i-am spus ca ar trebui sa puna piciorul in prag dar nu vrea sa faca asta. cand aveam liceu era mai bine ca macar ne vedeam zilnic dar acum... si iubitul meu dupa ce ca abia ne vedem, cand o facem prefera sa ne vedem si cu alti prieteni comuni (un baiata si doua fete), si mie nu prea imi comvine pentru ca si asa abia apucam sa ne vedem si as vrea sa avem si noi timpul nostru pentru noi. Eu (18) si iubitul meu (18) suntem impreuna de 1 an si 9 luni, ne vedem maxim o data pe saptamana, o data la doua saptamani sau chiar mai rar. Eu mereu ies cand el imi zice sa iesim, dar el niciodata cand eu ii cer asta, motivul fiind unchiul si matusa lui, niciodata nu il lasa afara, sunt foarte stricti, si trebuie sa fie la maxim 7 seara in casa, ei nici pe mine nu ma suporta si sincer nu stiu de ce, mereu m-am comportat exemplar in fata lor, niciodata nu am spus ceva gresit sau urat etc, ca mai tarziu sa aflu ca ei vorbeau de mine ca el (iubitul meu) isi bate joc singur de el ca e cu mine, ca nu sunt de nasul lui, ca nu ii ajung nici pana la degetele de la picioare, etc, cum am spus ei nu sunt de acord cu mine asa ca l-au obligat sa se desparta de mine spunandu-i ca nu vrea sa afle ce se va intampla daca nu o face, normal ca el nu i-a ascultat, dar lor le-a spus ca ne-am despartit si noi ne intalnim pe ascuns, eu i-am spus ca ar trebui sa puna piciorul in prag dar nu vrea sa faca asta. cand aveam liceu era mai bine ca macar ne vedeam zilnic dar acum... si iubitul meu dupa ce ca abia ne vedem, cand o facem prefera sa ne vedem si cu alti prieteni comuni (un baiata si doua fete), si mie nu prea imi comvine pentru ca si asa abia apucam sa ne vedem si as vrea sa avem si noi timpul nostru pentru noi.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc de sinceritatea iubitul tau!
daca te-ar iubit nu ar mai inventa motive sa nu iasa si nici sa foloseasca scuza cu unchii, ca sa nu te intalneasca.
Un om cand te iubeste cu adevarat abia astepata sa te vada si sa petreaca timp NUMAI cu tine, ori acest tip prefera sa se intalneasca cu tine dar si cu cei din grup in acelasi timp, deci te trateaza ca o o amica oarecara, fata de care nu mai are sentimente de dragoste.

| Evaqx3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ca ne place sau nu... chiar nu sunt scuze fazele cu unchii lui, i-am cunoscut si chiar asa sunt, pana si la varsta asta pe care o are de 18 ani il pedepsesc, ii iau telefonul, calculatorul etc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Evaqx3):

Dar ce scuza are cand nu se vede cu tine 1 saptamana dar prefera sa se intalneasca cu prietenii, in loc sa fiti doar voi doi?
Eu vad ca tu-i gasesti scuze, dar eu nu cred in sinceritatea lui, pentru ca nu asa se comporta un baiat indragostit.