| ely_8945 a întrebat:

Eu am 12 ani de la mine din clasa la toate fetele le-a venit menstruatia am mai ramas eu si o fata trebuie sa fiu ingrijorata?

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Madalina1455684 a răspuns:

Nu.
Sunt clasa a8a si nu mi-a venit si nu sunt ingrijorata deloc.
O sa vina toate la timpul lor.
Mamei mele i-a venit in clasa a9a.Asa ca eu nu am de ce sa imi fac griji.
Momenatn nu am nevoie de ea.
Am cunostinte la care le-a venit din clasa a3a iar acum sunt batoze.
Asa ca poti sa te linistesti.

| Carlaaa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.
Poate ca nu esti la fel de dezvoltata ca celelalte.
Dar. exista riscul sa fie si o problema. Discuta cu mama ta.
Aceste lucruri sunt cu dus si intors daca nu te cunoastem.
Mie mi-a venit la 10, dar acum la 15 ani arat de 18...
Sunt mai dezvoltata si din cauza asta mi-a venit mai devreme.

| hehehe a răspuns:

NU. nici gand.
Si eu am trecut prin acelasi lucru. doar ca eu aveam 14 ani.
Stai linistita, pana la 16 ani mai ai timp sa-ti vina menstruatia.
oh go on.

Calm. :d
Emmy.

| George1510 a răspuns:

Stai linistita, perioada este intre 10 si 16 ani (din cate stiu eu). Nu ai motive de ingrijorare.big grin

| aquila_4553 a răspuns:

Nu trebuie sa fii ingrijorata.eu am fost ultima fata din clasa careia i-a venit.la sfarsitul clasei a 7.cunosc o persoana careia i-a venit la 18 ani si e perfect sanatoasa.depinde de organismul tau. de cat de dezvoltata esti.stai linistita nu se vede si nu te intreaba nimeni daca ti-a venit sau nuhappy

| JeTeLove a răspuns:

Hei, nu trebuie sa fii ingrijorata. big grin In primul rand, gandeste-te ca poate unele fete mint, cu privire la mentruatie. laughing Nu-ti fa probleme. :*
Ai grija de tine love struck
Adeya.

| Saya_1767 a răspuns:

Nu trebuie sa iti vina la 12 ani...
Daca vine pana in 15 ani e in regula... bucura-te ca nu ti-a venit:*

| tunde199 a răspuns:

Nu.si eu am fost ultimabig grin
si bucurate ca inca nu ti-a venit
crede-ma e mai bine faratongue

| Lavinia20 a răspuns:

Eu am 15 ani si nu mi-a venitsad

| BRoxana a răspuns:

Acceasi idee ca ~LoLy~ bucura-te ca nu ti-a venitlaughing mie mi-a venit de la 11 ani si god I don't want to see

| Raisa a răspuns:

Pff ce bine m-ai nimerit.numai ca eu am 14 ani aproape si nici acum nu mi-a venit. tot asa numai eu cu o fata din clasA:-

| Crinutsa_7361 a răspuns:

Nu, ciclul poate sa vina si pe la 15 ani, nu te ingrijorawinking

| FeTTiza a răspuns:

Stai linistitalaughingo sa iti vina atunci cand corpul tau e pregatit

| dya_8470 a răspuns:

Stai linistita de fapt e anormal sa iti vina devreme dar din cauza alimentatiei si a conditilor care sunt acum celor mai multe fete le vine menstruatia mai devreme. mie mi-a venit la 11 dar din cauza faptului ca sunt mai dezvoltata am colege carora lea venit la 10, 11, 12, 13 depinde de corpul fiecareia si sa stii ca esti o norocoasa ca nu ti-a venit inca.

| Maria_8560 a răspuns:

Mie mi-a venit la 14 ani, nu iti face probleme din aceasta cauza.Depinde de organism si cat esti de dezvoltata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa fi îngrijorată. Trebuie sa te bucuri. Nu cred ca vrei sa ai chinul ala pe fiecare luna. Si în plus ești mica de ani.
Bafta.

| IonelG a răspuns:

Clasa ta este un caz foarte izolat.La mai putin de 1% din fete le vine mentruatia la 12 ani.La cele mai multe le vine la 14-15 ani.

| mmeee79 a răspuns:

Stai foarte linistita, relax, flextongue. Nu-i nici o problema! Am o colega in clasa la care i-a venit la 9 ani iti dai seama.si era f dezvoltata.si acum mai e grasa.si la sorasa i-a venit la 8 ani.Pff.tuu bucura-te!
E mai fain sa fii fara, iar cand iti va veni bucura-te din nou!

VEI FI DOMNISOARAhappy!