| alinuta01 a întrebat:

Eu am 15 ani, 1, 68m si problema mea este ca am 68kg. Eu as vrea sa slabesc. Unele persoane mi-au spus ca nu o sa pot slabi, pentru ca in familia noastra toti sunt mai grasuti, dar eu sunt convinsa ca daca o sa ma starui o sa reusesc. Cine stie vreo dieta dar care sa foloseasca. PS: as dori sa raspunda numai fetele, si sa fie raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Panda16 a răspuns:

Buna ma numesc Ana. Pai eu ca sa slabesc am renuntat complet pe o perioada de 3-4 luni la paine,dulciuri,prajeli,manacare gatita,sucuri,orice ce ingrasa. Am mamcat numai legume,fructe. Nu am tinut o dieta anume,mi-am facut eu dieta mea cu ce stiu ca imi place si nu ingrasa. Dar am mers si la sala in fiecare zi,asta e cel mai important sportul, fara el nu rezolvi nimic. Renunta la dulciuri, paine si mai ales prajit. Si daca slabesti, poti sa incepi pe urma sa incepi sa gusti cate putin, pentru ca daca renunti la ele pe o perioada si apoi incepi sa mananci iar mut nu faci nimic.te ingrasi mai rau..ca sa slabesti trebuie sa faci sport, alearga, bicicleta. (incearca fi ambitioasa happy sper ca te-am ajutat :*)