| tiktok25 a întrebat:

Eu am parul semilung si foarte des, dar are tendinte de incretire chiar daca parul nu este deloc mondulat. Vreau sa stiu daca este bine sa ma indrept cu placa dupa baie, bine inteles uscat inaine. Dau fundita pentru primul raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Nu e bine sa te indrepti cu placa in nici un mod! Dar asa suntem noi fetele, nu putem rezista.
Uite, trebuie sa folosesti neaparat un spray sau ceva pentru protectie impotriva caldurii, ca sa iti protejeze parul cat de cat, iar apoi e ok. Ma rog, cat de ok poate sa fie sa-ti distrugi parul cu placa. big grin
Si eu am parul ca al tau si asa fac. Mereu imi usuc parul cu uscatorul dupa ce fac baie, iar apoi mi-l intind. Trebuie sa scap de placa.

7 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Nu vad rostu adica daca nu mergi undea sa zici petrecere sau nu stiu o zi mai speciala nu prea are rost... vorba celorlalte ia-ti o perie rontunda cum e la coafor ca sa iti dau un ex si cu uscatoru si se face super bine...decat sa ti'l faci cu placa sa ramai fara parbig grinbig grin

| Eu4EverX a răspuns:

Poti incerca, desi e adevarat ca detelioreaza parul dar te poti intinde mai rar. Daca e des ai nevoie de o placa destul de buna ca sa nu iti faca un volum prea mare.

Succes:*!

| alonet a răspuns:

Hai sa nu exageram fetelor! pai e si normal sa iti arzi parul cu placa daca acea placa nu e una profesionala, ca idee remington dezhidrateaza parul si restul ori nu il intind bine din prima si tot il stresezi ori va intindeti prea des. pentru tine tiktok25 iti recomand sa iti usti parul in sensul de crestere a firului de par si doar in zona de sus in contra cresteri firului de par pentru volum, placa de intins parul iti recomand TONDEO o gasesti la vreo 260 lei pe haircare.ro foloseste si o masca de par buna si cauta sa ai si o tunsoare pe masura, spune-mi localitatea si am sa iti recomand un stilist bunhappy iti recomand sa iti faci o tunsoare care sa te avantajeze din ounct de vedere al parului ondulat happy si crede-ma ca ce e natural atrage mai mult happy

| gyorgya a răspuns:

Buna.eu am parul foarte cret si obisnuiam sa-l indrept des cu placa si vreau sa-ti spun ca l-am cam distrus.iti afecteaza mult varfurile.de 2 max 2 ori pe luna e ok insa ti-as recomanda mai degraba cu peria si uscatorul de par. e putin mai dificil sa ti-l faci singurica dar nu afecteaza asa tare parul.happy

| bombo9 a răspuns:

Nu iti mai face parul ca placa pentru ca tzil arde...peste catva timp o sa ramai fara par...pentru ca o sa-ti cadahappy

| campanario a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu ti'l tot intinzi pentru ca o sa te alegi cu o mana de par doar.Eu am avut un par super des, si acum nici jumatate nu il mai am! Si asta din cauza placii, si a produselor chimice. Acum il am natural, cand il aranjez, il umezesc putin si gata.Il am ca si al tau semilung insa putin ondulat. Placa o poti folosii cand trebuie sa mergi undeva, sau ma rog cand ai chef sa arati mai diferita. Pupici

| laara a răspuns:

Pai nu prea e bine ca ti l arde. dar daca folosesti un balsam bun nu Vad care ar fi problema